Kali Linux terminal ve Linux kayıt yeri

umuttr

Femtopat
Daha fazla  
Microsoft Store'den Kali Linux terminalini indirdim, ( Get Kali Linux - Microsoft Store ) flash belleğimi sırf bu terminal için ayarlamak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Ve normal ISO olarak kurulmuş Kali Linux'dan eksikleri olur mu? Terminal olarak: (su komut çalışmaz bu indirilmez şu tool çalışmaz gibi. )

Uygulamayı direkt Flash belleğe at. Yani spesifik olarak kali linux için ayarlayacaksan düz Kali Linux Live ISO indirip persistent yaparsan ve TTY'da tmux kullanırsan günü kurtarır. Tabii sadece o uygulama içinse düz USB'ye atabilirsin. Bu arada Kali Linux'ü değil Kali Linux'te kullandığın tool'ları farklı bir distroya indirip öyle kullanmanı tavsiye ederim. 400-450 tool var ben denediğimde aktif olarak 30 tooldan fazla kullanmıyordum.

Artı -1 Eksi
Uygulamayı direkt Flash belleğe at. Yani spesifik olarak kali linux için ayarlayacaksan düz Kali Linux Live ISO indirip persistent yaparsan ve TTY'da tmux kullanırsan günü kurtarır. Tabii sadece o uygulama içinse düz USB'ye atabilirsin. Bu arada Kali Linux'ü değil Kali Linux'te kullandığın tool'ları farklı bir distroya indirip öyle kullanmanı tavsiye ederim. 400-450 tool var ben denediğimde aktif olarak 30 tooldan fazla kullanmıyordum.

Tamam toollar için kullanayım flash belleği, ama nasıl yapabilirim? Yani herhangi bir tool indirsem direkt C diskine indiriliyor, otomatik olarak flash belleğe nasıl indirtebilirim?

Hey, flash belleğe nasıl atabilirim?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı