Android'den IPhone'a WhatsApp verilerini aktarma

firedgeneral

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, şu anda Razer Phone kullanmaktayım ancak iPhone 11'e geçiş yapacağım için WhatsApp nasıl aktarılır, araştırmaya başladım. Bulabildiğim uygulamalar arasında dr.Fone ve Mobiletrans programları var, zaten ikisi de aynı şirketin. İnternette bunlar hakkında bir sürü video var ancak zaten hepsi sponsorlu ve bu videolar dışında da bu programlar hakkında çok kaynak bulamadım. Bazı yorumlarda insanların bu uygulamaları kullandıktan sonra WhatsApp'larının banlandığını söylediklerini gördüm, farklı bir çözüm önerebilecek veya bu uygulamaları kullanmış olup sorunsuz devam edenler var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Google Drive yedeklemesi diye bir şey vardı sanırım ama emin değilim onunla olacağını denersiniz.

Merhaba, şu anda Razer Phone kullanmaktayım ancak iPhone 11'e geçiş yapacağım için WhatsApp nasıl aktarılır, araştırmaya başladım. Bulabildiğim uygulamalar arasında dr. Fone ve mobiletrans programları var, zaten ikisi de aynı şirketin. İnternette bunlar hakkında bir sürü video var ancak zaten hepsi sponsorlu ve bu videolar dışında da bu programlar hakkında çok kaynak bulamadım. Bazı yorumlarda insanların bu uygulamaları kullandıktan sonra WhatsApp'larının banlandığını söylediklerini gördüm, farklı bir çözüm önerebilecek veya bu uygulamaları kullanmış olup sorunsuz devam edenler var mı acaba?

Wp'nin kendi yedeklemesi var zaten. Gmail hesabı ekleyip yedekle ve oradan geri al.

Wp'nin kendi yedeklemesi var zaten. Gmail hesabı ekleyip yedekle ve oradan geri al.
Sistem şöyle çalışıyor;

Android kullanıcılarının yedeklemesi Google Drive'da, iOS kullanıcılarının yedeklemesi ise iCloud'da saklanır eğer kullanıcı bu platformlar arası geçiş yaparlar ise herhangi bir sorun ile karşılaşmadım eski mesajlarına ulaşabilirler.

Fakat bu iki bulut yedekleme servisinin birbirine çapraz desteği olmadığı için platform değişimlerinizde üçüncü parti bir yazılım kullanmdan bunu yapmanız mümkün değil.

Gmail yolu ile sadece Mail, Kişiler, Takvim ve notlarınızı senkronize edebilirsiniz.

O transfer programları ile mümkün Google veya Apple bunun mümkün sağlamıyor, bu arada Razer Phone nasıl?

2018'de almıştım ilk modelini, kötü bir telefon değil ancak 120 Hz ekran yenileme hızı dışında bence bu modelin çok da bir olayı yok, Razer Phone 2 nasıldır bilmiyorum. Benimkinde çok uzun süredir oyun oynamadım çünkü hem çok ısınıyor, hem şarjı çok az gidiyor. Bir de ekran parlaklığı acayip az, özellikle güneş altındayken ful parlaklıkta bile ekranı görmek imkansız. Bunların üstüne telefonda hem altta hem üstte iki tane kocaman hoparlör olmasına rağmen sesi şu ana kadar gördüğüm her telefondan fark edilir derecede daha az çıkıyor, IPhone'lar hoparlöre alınca tüm evde yankılanırken bunu hoparlörde son sesteyken bile zar zor duyuyorum, o kadar büyük hoparlörleri varken nasıl böyle olduğunu asla çözemedim.
Uzun lafın kısası fena telefon değil ama almaya da değmez bence.

O transfer programları ile mümkün Google veya Apple bunun mümkün sağlamıyor, bu arada Razer Phone nasıl?

Transfer programlarına tüm gün baktım ancak güvenemedim açıkçası, hem 250 lira vereceğim hem de en son hem WhatsApp verim silinecek hem de param gidecek diye korkuyorum.

2018de almıştım ilk modelini, kötü bir telefon değil ancak 120 hz ekran yenileme hızı dışında bence bu modelin çok da bi olayı yok, razer phone 2 nasıldır bilmiyorum. benimkinde çok uzun süredir oyun oynamadım çünkü hem çok ısınıyor, hem şarjı çok az gidiyo. bir de ekran parlaklığı acayip az, özellikle güneş altındayken ful parlaklıkta bile ekranı görmek imkansız. bunların üstüne telefonda hem altta hem üstte iki tane kocaman hoparlör olmasına rağmen sesi şu ana kadar gördüğüm her telefondan fark edilir derecede daha az çıkıyo, iphonelar hoparlöre alınca tüm evde yankılanırken bunu hoparlörde son sesteyken bile zar zor duyuyorum, o kadar büyük hoparlörleri varken nasıl böyle olduğunu asla çözemedim.
uzun lafın kısası fena telefon değil ama almaya da değmez bence

transfer programlarına tüm gün baktım ancak güvenemedim açıkçası, hem 250 lira vereceğim hem de en son hem whatsapp verim silinecek hem de param gidecek diye korkuyorum
Açıkçası programların kalitesi hakkında hiçbir bilgim bende Galaxy S5'ten iPhone 7'ye geçerken sizin yaptığınız araştırmayı yapmıştım baktım meşakatli vazgeçmiştim. Telefonu Türkiye'den mi satın almıştınız?

Açıkçası programların kalitesi hakkında hiçbir bilgim bende Galaxy S5'ten iPhone 7'ye geçerken sizin yaptığınız araştırmayı yapmıştım baktım meşakatli vazgeçmiştim. Telefonu Türkiye'den mi satın almıştınız?

Telefonu Amerika'dan getirtmiştim o zaman yaklaşık 2000 liraya falan gelmişti.

Geri
Yukarı