Android'in yeni en güçlü işlemcisi artık MediaTek Dimensity 9200+'mı?

Terreshie

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSi RTX 3080 SUPRIM X 10GB / Ryzen 7 5800X / MSi B450 Gaming Plus Max / 32GB 3200MHz RAM / 1440x2560 165Hz
Meslek
Öğrenci
Xiaomi'nin yeni çıkardığı Redmi K60 Ultra modelinin işlemcisi 9200+'la Snapdragon 8 gen 2'nin özellikleri çok benzer. Arada fark göremiyorum, tek fark frekans değerleri mi?

1692217891220.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomi'nin yeni çıkardığı Redmi K60 Ultra modelinin işlemcisi 9200+'la Snapdragon 8 gen 2'nin özellikleri çok benzer. Arada fark göremiyorum, tek fark frekans değerleri mi?

Eki Görüntüle 1905686

Hayır değil acayip verimsiz işlemci. Şu anda CPU, GPU, ISP ve yapay zeka olarak en iyisi SD 8 gen 2 for Galaxy sürümü.

O açıdan hiç bakmamıştım haklısınız.

Ek olarak geliştiricilerin MediaTek yerine Qualcomm, Apple ve Samsung'a (Exynos) daha iyi ve daha sık optimizasyon vermeleride var.

Exynos performans olarak ne kadar düzelsede yine de kötü ama gündelik kullanımda şahsen beni bayağı bir memnun etmişti. Note 8 ile özellikle render aldığımda anlamsız şekilde çok hızlıydı.

Ek olarak geliştiricilerin MediaTek yerine Qualcomm, Apple ve Samsung'a (Exynos) daha iyi ve daha sık optimizasyon vermeleride var.

Exynos performans olarak ne kadar düzelsede yine de kötü ama gündelik kullanımda şahsen beni bayağı bir memnun etmişti. Note 8 ile özellikle render aldığımda anlamsız şekilde çok hızlıydı.

Zamanında da kirin çok destek alıyordu. MediaTek hiçbir zaman direkt olarak desteklenip optimize edilen bir SoC olmuyor.

Eki Görüntüle 1905686

9200+ ufak bir farkla işlemci kısmında daha güçlüdür fakat Snapdragon 8 gen 2 hem sıcaklık hem verimlilik konusunda daha iyidir. Adreno 740 farkıyla da 8 gen 2 daha iyi olduğunu görüyoruz.

Geri
Yukarı