Anestezi etkisi geçmeden sıvı alımı yapılırsa sorun olur mu?

Sol üsttede bir tane dolgu var daha önceki dişcinin yaptığı, ilk yaptığı zaman bastırınca falan hava alnca ağrıyordu. Normal dedi bıraktı beni, ondan sonra rontgende bir baktık ki içi çürük dolu. Kanal tedavisi yapılacak 27 Nisan'da. Devletin hastanesi gayet daha güzel bence. Özel diş hekimine zorunda olmadıkça gitmeyeceğim bir daha.
Hekimden hekime fark ediyor. Geçmiş olsun.

Selamlar! Bugün dişçide çok derin bir çürüğüm vardı. Onun için gittiğimde anestezi uyguladılar, 2 saat boyunca ağzını kapatma dediler, işlemler bittikten sonra 1-2 saat ne bir şey iç ne bir şey ye dediler anestezi geçene kadar. Ben çok susamıştım, o türükleri çeken alet var ya hani. İsmini bilmiyorum, gittim bir soğuk çay aldım, lakır lakır içtim. Bir şey olmaz değil mi dolguya?

Kusarsın dolguya bir şey olur mu bilmiyorum.

Selamlar! Bugün dişçide çok derin bir çürüğüm vardı. Onun için gittiğimde anestezi uyguladılar, 2 saat boyunca ağzını kapatma dediler, işlemler bittikten sonra 1-2 saat ne bir şey iç ne bir şey ye dediler anestezi geçene kadar. Ben çok susamıştım, o türükleri çeken alet var ya hani. İsmini bilmiyorum, gittim bir soğuk çay aldım, lakır lakır içtim. Bir şey olmaz değil mi dolguya?
Ben 1 saat içmemiştim, yememiştir ondan sonra dolgu tarafına değdirmeyerek yemek bile yemiştim. Ve bir şey olmadı. Geçmiş olsun.

Uygulanan dolgu kalıcı dolguysa ve mavi ışıkla sertleştirildiyse, yeme içmede serbestsiniz. Eğer dolgu sertleştirilmediyse veya geçiciyse, her türlü sıvı alımında serbestsiniz. Yalnızca katı yiyecekleri belli bir süre tüketmemeniz iyi olur, ayrıca dilinizi de dolguya götürmemeye dikkat edin. Geçmiş olsun.

Uygulanan dolgu kalıcı dolguysa ve mavi ışıkla sertleştirildiyse, yeme içmede serbestsiniz. Eğer dolgu sertleştirilmediyse veya geçiciyse, her türlü sıvı alımında serbestsiniz. Yalnızca katı yiyecekleri belli bir süre tüketmemeniz iyi olur, ayrıca dilinizi de dolguya götürmemeye dikkat edin. Geçmiş olsun.
Sondakini keşke demeseydiniz be hocam, tüm gün yalayıp durdum tadı çok güzeldi.... Fakat dolguyu sertleştirdiler.

Geri
Yukarı