Anestezi olmadan diş çektirmek

ErdemdDL

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anesteziye alerjim var ve uygulandığında kalbim duruyor ya muhtemelen en düşüğünden vercekler ya da vermiycekler. Hiç böyle bir deneyimi olan var mı? Biraz tırsıyorum da.

Arkadaşlar anesteziye alerjim var ve uygulandığında kalbim duruyor ya muhtemelen en düşüğünden vercekler ya da vermiycekler. Hiç böyle bir deneyimi olan var mı? Biraz tırsıyorum da.
Yıılar önce dişimi çektirmiştim hatırlamıyorum çok küçüktüm, hala diş yok orda ve o olmayan yerde etin içinde küçük bir diş parçası kalmış iltihaba sebep oluyor. İlk polonyada erasmusta iltihaplanmış yüzüm baya bi şişti antibiyotik felan buldum 2 güne iyileşti tr ye geldiğimde de yine salaklık yaptım muayeneye gitmedim aynı diş iltihaplanıyor ve ağrı yapıyor acil antibiyotik yazıyor bi kaç gün kullanıyorum sonra dişçideyim, doktor dişinde iltihap var uyuşturucu büyük ihtimal bi işe yaramayacak haberin olsun dedi ben genel anestezi felan bekliyorum, acıya dayanmaya çalış dedi. Diş etimi kestiğini hissetmedim ama dişimin tutunduğu etler vs her dokunuşunu hissettim yaklaşık 3dk felan sürdü 3dk boyunca kıvrandım adamın altında. ki bu küçük bir parçayı ayırma işlemiydi sadece, tamamen bir diş aneatesisiz ölüm gibi olacaktır ki yapılabileceğini sanmıyorum şahsen

Yıılar önce dişimi çektirmiştim hatırlamıyorum çok küçüktüm, hala diş yok orada ve o olmayan yerde etin içinde küçük bir diş parçası kalmış iltihaba sebep oluyor. İlk Polonya'da Erasmus'ta iltihaplanmış yüzüm bayağı bir şişti antibiyotik falan buldum 2 güne iyileşti TR'ye geldiğimde de yine salaklık yaptım muayeneye gitmedim aynı diş iltihaplanıyor ve ağrı yapıyor acil antibiyotik yazıyor birkaç gün kullanıyorum sonra dişçideyim, doktor dişinde iltihap var uyuşturucu büyük ihtimal bir işe yaramayacak haberin olsun dedi ben genel anestezi falan bekliyorum, acıya dayanmaya çalış dedi. Diş etimi kestiğini hissetmedim ama dişimin tutunduğu etler vs her dokunuşunu hissettim yaklaşık 3dk falan sürdü 3dk boyunca kıvrandım adamın altında. Ki bu küçük bir parçayı ayırma işle miydi sadece, tamamen bir diş aneatesisiz ölüm gibi olacaktır ki yapılabileceğini sanmıyorum şahsen.

Bilmiyorum ne yapacaklar şu an 2 seçeneğim var ya cerrahi ameliyat fakat garantisi yok yine çekmeye gidilebilir ya da çekim ben zaten garantisiz bir şey için özele o kadar para bayılmakta istemiyorum. Eskidende az bir anestezi kullanarak dolgu yapılmıştı fakat o zaman 2018 de yapmıştım şu an doz bilgileri tamamen geçersiz ki o dozlada kıvrandıracak kadar olmasa da acıtmıştı buradaki olay direk sökmek olduğu için aşırı stressliyim.

Geri
Yukarı