Tel için diş çektirmek

İsimsizAB

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler uzun zamandır diş teli taktırma çabasındayım. Bugün doktora gittiğimde röntgen vs çekimlerinden sonra bana dediği "4 dişinizi çekmemiz gerekebilir telin düzgün takılması için" bu durum beni tedirgin etti ana dişlerimden hem de önde olan 4 diş çekmek çok tuhaf kaçtı. 3-4 dişim yamuk zaten amacım görünüş değil sağlık konusunda gelecekte bana bi zararı dokunacak mı? (Askeri üniversiteye gitme çabasından) bu durum sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde 20 lik dişler çekilir. Ön dişler çekildiğinde tellerle sağa veya sola kaydırıldığında müthiş bir baş ağrısı yapar. 20 lik dişleriniz çıktıysa onları çektirmeniz daha uygun olacaktır. Öndeki dişler ufak olduğu için 4 demiş olabilirler. Ama arkadaki 20 likler geniş olduğu için toplamda 2 tanesi yeterli olur diye düşünüyorum.

Gayet normal bir durum aynı işlem geçen yıl bu zamanlar bana da yapıldı. Köpek dişlerinin arkasındaki küçük azı dişleri çekiliyor ve ağrı sızı olmuyor uyuşturulacağı için. Şu an çekilen yerlerde tel sayesinde hiçbir boşluk kalmadı. Rahat olun ve doktorunuzu dinleyin ileride herhangi bir problem olmuyor.

Aynı şekilde bende 4 tane çektirdim. Görünüş açısından bir sıkıntı yok. Ama 2 dişinizi birden çektirmeyin. 2 diş için uyuşturucu iğne fazla gelirse dudağınızda ufakta olsa sarkma meydana gelebilir. Evet bunu yapanlar bazen bunu düşünemiyor ve evet bunları maalesef yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.

Aynı şekilde bende 4 tane çektirdim. Görünüş açısından bir sıkıntı yok. Ama 2 dişinizi birden çektirmeyin. 2 diş için uyuşturucu iğne fazla gelirse dudağınızda ufakta olsa sarkma meydana gelebilir. Evet bunu yapanlar bazen bunu düşünemiyor ve evet bunları maalesef yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum.
Oncelikle geçmiş olsun o gibi durumlarda serum gibi bir şey enjekte ediyorlar şişme bölgesine diye biliyorum siz araştırmışsinizdir elbet. Bende 8 tane dolgu var. Her birinin yapilisinda hiçbir şekilde Uyuşmadı. Üst çene 4 iğne ile uyusuyor. Alt çene için ise yapılacak en fazla iğne sayısı 2 demişti doktor bey. O yüzden acı çeke çeke 4 dolgu yaptırdım alt ceneme.
Not: Ayni seansta 6 iğne yediğimi biliyorum 2 dolgu için Allaha Şükür bir sıkıntı olmadı.

Bende tel taktıracağım. Tek bir yerle görüşmeyin kesinlikle. Bende 3 doktora gittim ikisi çekim yapacağız dedi dişlerin rahatlıkla yerine oturabilmesi için. Diğeri çekim yapmadan halledeceğim dedi, içim ona ısındı vallahi. Bende ne yapsam diye düşünüyorum.

Çene darlığınız varsa zaten çekim şart. Ama aralarda boşluk kalır gibisinden sorunları hiç dert etmeyin kısa zamanda çekilen dişlerin yerleri doluyor. Birçok yerle görüşmeniz önemli ancak en önemlisi neresi ucuzsa orası uygun gibi seçimlerden kesinlikle uzak durun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı