Ani Elektrik Kesintisi ve gelmesi Sonrası Açılmayan Bilgisayar

zibizeretta

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar , öncelikle yeni üyeyim forum kuralları varsa bilmeden yazıyorum affola. Bildiğiniz gibi genel bi elektrik kesintisi oldu (gitti-geldi falan filan) neyse gece PC açıkken elektrik gitti bi hüzün geçtim yattım. Ertesi akşam elektrik geldi ,bi bokluk olmasın diye yarım saat bekledim ,sonra tam düğmeye bastım anakarttan 'dıt' diye onay sesi geldi . Tam açılırken elektrik tekrar gitti . Bugün eve geldim açayım dedim yine 'dıt' sesi geliyir bios ekranına kadar geliyor , ardından windows başlatılıyor diyor ve o esnada ekran kararıyor , sonra bekliyim dedim arada geliyor gidiyor , birde şöyle bir şey var , VGA kabloyu anakarttan söküp takınca ilk taktığımda 2 saniye falan ekran geliyor sonra gidiyor. Benim analizin PC çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmesinde bir sorun var. PSU'nun statiğini aldım yine olmadı , sorun yazılımsal mıdır yoksa monitör , PSU , RAM falan çözemedim. Bir bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Bayağı uzun yazdım vaktinizi çaldım hakkınızı helal edin . şimdiden teşekkürler. ...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı