Windows 10'dan Ubuntu'ya nasıl geçilir?

Güncelleme yapacağına emin misiniz?

Bu Ubuntu sürümleri alacakları güncelleme sayısı açısından farklılık gösterir:

• Ubuntu 18.04.6 LTS (bionic beaver): Ne yazık ki, Ubuntu 18.04.6 LTS artık resmi olarak desteklenmiyor. Bu, güvenlik güncellemeleri almadığı anlamına gelir. Sisteminizi güvenli tutmak için Ubuntu 20.04.6 LTS'ye yükseltmeniz şiddetle tavsiye edilir.
  • Ubuntu 20.04.6 LTS (focal fossa): Bu sürüm şu ana kadar güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor. Plana göre Ubuntu 20.04.6 LTS, nisan 2025'e kadar resmi olarak desteklenecek ve güvenlik güncellemeleri alacaktır.
  • Ubuntu 22.04.4 LTS (jammy jellyfish): En yeni LTS sürümü olan Ubuntu 22.04.4 LTS, şu ana kadar güvenlik güncellemeleri alıyor. Plana göre Ubuntu 22.04.4 LTS, nisan 2027'e kadar resmi olarak desteklenecek ve güvenlik güncellemeleri alacaktır.

Evet alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1714154770394.png
    1714154770394.png
    118,1 KB · Görüntüleme: 12
Peki sizin kullandıklarınızı kullanabilecek miyim?

Ne gibi?
Ben Linux kullanıyorum ama OpenSUSE tumbleweed tercih ediyorum.
Ubuntu sadece güncellemeleri biraz daha geriden takip ediyor sistem sağlamlığını korumak için ayrıca bir geliştirici bir şey yaptığı zaman genellikle Ubuntu'da desteklenen biçimde kurulum dosyaları veriyor.

Son düzenleme:
Ne gibi?
Ben Linux kullanıyorum ama OpenSUSE tercih ediyorum.
Ubuntu sadece güncellemeleri biraz daha geriden takip ediyor sistem sağlamlığını korumak için ayrıca bir geliştirici bir şey yaptığı zaman genellikle Ubuntu'da desteklenen biçimde kurulum dosyaları veriyor.

Aynı özelliklere sahip olacak mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı