Ani FPS düşüşleri sebebi 98 derece sıcaklık mı?

MSI Afterburner veya AIDA64 ile sıcaklıklarına tekrar bakarmısınız. Programınızda bi hata varmı görelim. O sıcaklığa ulaşmaması lazım. O sıcaklığa gelmeden bilgisayarınızın kendisini koruma amaçlı kapatması lazım çünkü.
Afterburner'da da ayını şekilde gösteriyor, ısı değerleri doğruymuş yani.

Bu arada ekran kartım; MSI GTX 960 Gaming 2G.
8 gb RAM var.

İşlemci soğutucusunu tam oturtamamış olabilirsiniz kontrol edin isterseniz.
Kontrol ettim. Zaten boşta iken 40-50 derece arasında geziyor. Oyunlara girince sıkıntı oluyor.
Ben sensörlerin bozuk olduğunu düşünmeye başladım. Kasa hiç de o kadar sıcak değil. Ayrıca kapanırdı bence şimdiye kadar. Ne diyorsunuz? Olabilir mi?

Son düzenleme:
@yigidyum ekran kartının termal macununu değiştirmeyi
deneyebilirsiniz, bilgisayarın derecesi halada iyi değil.
İşlemci oyunda 98 derece iken, kapattıktan 2-3 saniye sonra 70-60 derecelere kadar düşüyor diye gözüküyor, ve bu normal değil. Bence ısı sensörlerinde bir sorun var. Çünkü kasaya dokunduğumda da 100 derecelik bir ısı olmuyor.

İşlemci oyunda 98 derece iken, kapattıktan 2-3 saniye sonra 70-60 derecelere kadar düşüyor diye gözüküyor, ve bu normal değil. Bence ısı sensörlerinde bir sorun var. Çünkü kasaya dokunduğumda da 100 derecelik bir ısı olmuyor.

Sorunu çözebildiniz mi acaba? Konu çok eskide kalmış bu konu üzerinden çözüme gidilse daha iyi olur diye konu açmadım.

Sorunu çözebildiniz mi acaba? Konu çok eskide kalmış bu konu üzerinden çözüme gidilse daha iyi olur diye konu açmadım.
Evet çözdüm. Drive Booster adlı programı kullanıyordum Driverlar için. Meğerse Windows 10 kendisi Driverları yüklüyormuş, yani Driver çakışması olmuş. Ani düşüşlerin sebebi buymuş Bilgisayarıma format attım ve düzelttim.

Fakat sıcaklık için soruyorsanız nedenini bulamadım henüz. O kadar ısınmıyor bilgisayar. Muhtemelen o dönemki Driver sorunu yüzündendi, başka bir ihtimal de anakartın ısı sensörü bozuldu bilemiyorum.

Evet çözdüm. Drive booster adlı programı kullanıyordum driverlar için. Meğerse Windows 10 kendisi driverları yüklüyormuş, yani driver çakışması olmuş. Ani düşüşlerin sebebi buymuş bilgisayarıma format attım ve düzelttim.

Fakat sıcaklık için soruyorsanız nedenini bulamadım henüz. O kadar ısınmıyor bilgisayar. Muhtemelen o dönemki driver sorunu yüzündendi, başka bir ihtimal de anakartın ısı sensörü bozuldu bilemiyorum.

Anladım teşekkürler aynı i7 2600 işlemciden varda benim de aynı ısınma sorunu yüzünden ani FPS düşüşü yaşıyorum.

Geri
Yukarı