Aniden ekran gidiyor ve fanlar son hız dönüyor

Daha fazla  
Başlıktaki gibi sorun arkadaşlar. Sadece Path of Exile oynarken 3. defa karşılaştım bu sorunla. Daha önce de uzun saatler DotA vs oynadım ama ilk defa görüyorum. Fanlar son hıza geçiyor görüntü gidiyor reset atınca da çok uzun sürüyor ama kendine geliyor. Varsa çözümü bilen. Şimdiden iyi forumlar.

merhaba iletişime geçme şansımız var mı?

çözüm bulabildiniz mi?
Ben bu ürünü ikinci el almıştım ve ürün arızalı çıkmıştı. Satan kişide telefonu falan kapattı. Tamire verdim ve GPU değişecek dendi ve 1000,00₺ fiyat biçtiler. Kabul ettim fakat üründe başka bir sorun olduğunu bu yüzden yapamadıklarını söylediler. Gittim 5700 XT satın aldım elimde olan bozuk 1070 kartı da ikinci el 150,00₺ sattım. Alan arkadaşa fanları lazımmış açtığında kartın GPU rx580'e aitmiş. Artık satın aldığım zat mı yoksa tamirci mi değiştirdi bilmiyorum. Hülasa dolandırıldım.

Başlıktaki gibi sorun arkadaşlar. Sadece Path of Exile oynarken 3. defa karşılaştım bu sorunla. Daha önce de uzun saatler DotA vs oynadım ama ilk defa görüyorum. Fanlar son hıza geçiyor görüntü gidiyor reset atınca da çok uzun sürüyor ama kendine geliyor. Varsa çözümü bilen. Şimdiden iyi forumlar.

Dostum ilk önce PC'nin ve monitörün fişini çek, sonra RAM'leri BIOS pilini sök, ardından 15 dakika sonra fişleri takıp dene.
Ama denerken kasayı çalıstırdıktan sonra hemen ekranı çalıştırma.

Bu aralar bende bu sorunu yaşıyorum. FS19 oynarken bir anda ekran gidip fanlar son hızda dönüyor. Reset atsam dahi görüntü gelmiyor, tamamen kapatıp açmam gerekiyor. Asus Strix Rx 580 T8G kullanıyorum. Sorunu PSU ile çözen var ama bazısında da PSU'yu değiştirmesine rağmen çözemeyen de var. Halen çözen yok dimi?

Aynı sorundan muzdaribim. Görüntüyü anakartın hdmi çıkışından alıyorum. Ekran kartları masaüstü gelince 1-2 dk içerisinde bağlantıyı kesip fanlar son hız dönmeye başlıyor.

Arkadaşlar sorun tamamen overclock kaynaklı ekran kartınızın garantisi varsa gönderin garantiye derim. Gpu memory de kısa devre hatası meydana gelmiş olabilir. DDU ile driveri silip eski sürümü yükledikten sonra düzelecektir ama yüksek grafikli oyunlar oynadığınızda veya overclock yaptığınızda aynı sorun ile karşılaşacaksınız. Dediğim gibi overclock tan vazgeçin garantisi varsa şimdiden gönderin.

Çözebildiniz mi? Nasıl çözdünüz?

Yeni konular

Geri
Yukarı