Aniden FPS düşmesi

Makaleler
3
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni aldığım laptopumda birkaç oyun denemeye çalışıyorum. Steam'den hemen indiği için önce The Forest oyununu açtım. Oyun en yüksek ayarlarda her şey full iken yani yapılabilecek her şey açıkken 45-60 FPS arası oynanıyor. Her şey düşükken de 100'lere doğru yaklaşıyor fakat anlamadığım şey, en yüksek ayarlarda da en düşük ayarlarda da FPS birden 10' a düşüp tekrar düzeliyor. Tabi bu oyunda takılma yaşatarak tadımı kaçırmaya yetiyor. Sizce sebebi nedir?

Yardımlarınızı bekliyorum. :)

Dipçe: Recep Abi'nin paylaştığı bu konudaki 2 yöntemi denedim fayda etmedi.

Söz konusu konu: [Çözüm] Laptopta oyun oynarken FPS düşmesi | Technopat Sosyal

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler güncel mi? Sıcaklık değerleri ne durumda?

Güncel olduğunu düşünüyorum, laptopu bugün aldım. Flash bellek koymuşlar içine, oraya sürücüleri koymuşlar, oradan yükledim hepsini. Diğer oyunlar insin onlarda da deneyeceğim, henüz deneyemedim. Sıcaklık değerleri gayet iyi görünüyordu, sıcaklık pek yok gibi, fanlar normal çalışıyor, hızlanmadı yani.

Siz bunu kurup sonucu verin ilk olarak. Sürücülere bakalım güncel mi diye.
http://www.driveridentifier.com/files/driveridentifier_setup.exe

Resmini çektim görüntü bu. Gerisinde good yazıyor. Update yazanları indirmeli miyim?

Adsız.jpg

Forest daha beta bile değil, tamamlanmış oyunlar deneyin, mesela BF4.

Merhaba, o oyuna sahip değilim maalesef. Dying Light iniyor da internet hızım kotayı aştığım için 3mbps ye düştü :) Onda deneyeceğim birde. Fakat şöyle bir durum var. Eski laptopum da forest çok daha yeniydi hatta ilk çıktığı zamanlar almıştım, eski laptopumda gtx850m ekran kartı vardı. Ona rağmen böyle fps düşmesi olmazdı.

Merhaba, o oyuna sahip değilim maalesef. Dying Light iniyor da internet hızım kotayı aştığım için 3mbps ye düştü :) Onda deneyeceğim birde. Fakat şöyle bir durum var. Eski laptopum da forest çok daha yeniydi hatta ilk çıktığı zamanlar almıştım, eski laptopumda gtx850m ekran kartı vardı. Ona rağmen böyle fps düşmesi olmazdı.
Foresti baz alarak konuşmayalım, her sistemde farklı-farklı sonuçlar çıkabiliyor. FC4, AC4, Dying Light, Wolfenstein The New order, Thief ve s. deneyebilirsin.

Foresti baz alarak konuşmayalım, her sistemde farklı-farklı sonuçlar çıkabiliyor. FC4, AC4, Dying Light, Wolfenstein The New order, Thief ve s. deneyebilirsin.

Evet tümünü güncelleyin. Yapamazsanız linki verin ben size güncelini vereyim.

Hepsini güncelleyemedim. Kimisi uyumsuzluk sorunu verdi kimisi sendeki daha güncel diye hata verdi.

Az önce Dying Light denedim. Ultra ayarlarda bina içerisinde 60, dışarıda 35-50 fps veriyor. Genelde 45' lerde dolanıyor. Fakat gene aynı sorun burada da var.

Bina içerisindeyken aniden 30 fps ye düşerken, dışarıda ise aniden 15 fpslere düşüp tekrar yükseliyor. Yüklediğim windows ile mi alakalı bilmiyorum. 8.1 yükleyemedim. 8.0 pro şuan. Bunu format atmadan 8.1 e yükseltebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı