Aniden korkunca başımın ağrıması normal mi?

Aniden korkmak problem yaratabilir tabii fakat muhtemelen yüksek sesli veya parlak ışıklı bir şekilde korkutuldunuz. Korkmanızdan dolayı değil de, sesten veya ışıktan ağrıdığını düşünüyorum. En azından durum bende böyle :). Mesela sert müzikler dinleyemiyorum başım ağrıyor falan filan işte.

Aniden korkmak problem yaratabilir tabii fakat muhtemelen yüksek sesli veya parlak ışıklı bir şekilde korkutuldunuz. Korkmanızdan dolayı değil de, sesten veya ışıktan ağrıdığını düşünüyorum. En azından durum bende böyle :). Mesela sert müzikler dinleyemiyorum başım ağrıyor falan filan işte.
Hocam diyabet gibi şeylere yol açar mı aniden hızlı korkmak? Hastanede hemşire öyle demişti bana.

Hocam diyabet gibi şeylere yol açar mı aniden hızlı korkmak? Hastanede hemşire öyle demişti bana.
Diyabet ile herhangi bir alakası olacağını pek düşünmüyorum, alakasız geliyor bana.
Tabii ki sağlık görevlisi falan değilim, diyeceğim hiçbir şeyin kesinliği olamaz. Sadece mantık yürütüyorum.

Hocam burada kimse doktor değil. Denilenlere pek güvenmemek lazım. Hastaneye veya sağlık ocağına gidin daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.

Bu konu hakkında çok fazla bilimsel bir makale yoksa ve hekiminde uzmanlık alanına girmiyorsa o da bilemez.
Bu ve bu tarz durumlar (vücuttaki ani değişimler) belirli sorunlara yol açabiliyor ancak merak edilecek bir şey yok geçici olarak baş ağrısı, mide bulantısı gibi durumlar olur. Bir hafta içinde geçmezse hekime başvurmak gerekir zaten mide bulantısı ve baş ağrısı her hastalıkta olan durumlar olduğundan sorunun saptanması mümkün değil.

Ufak tefek şeylerden hiçbir şey olmaz küçükken bana da hep yapıyorlardı hiçbir şeyim yok Allah'a şükür. Hemşire de iyi sallamış kalp hastalığı falan dese inanırım da diyabet ne alaka hacı?

Yeni konular

Geri
Yukarı