Anime - Yabancı Dizi Tavsiyesi

M. Samet

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, aşk temalı şeyler önermeyin. İzledeğim dizi/anime genellikle 20-30 bölüm oluyor. İzleyecek hiçbir şey bulamıyorum, çok canım sıkılıyor.

İzlediğim dizi/animeler:
  1. Fringe ( 5. Sezonun başında bıraktım. )
  2. Death Note ( Son 3.-4. bölümünde bıraktım. )
  3. Elfen Lied ( İntro müziği çok güzeldi. )
  4. Kouchi Wa Maid Sama ( Çok garip bir adı var büyük ihtimal yanlış yazdım. :) )
  5. Breaking Bad ( 2. Sezonda bıraktım. )
  6. Attack On Titan ( Geçen gene başladım. Sarmadı. Ne zaman 2. sezonu gelecek yaa? )
  7. Code Geass ( Şuan introsunu dinliyorum. Gözlerim doldu. :cry: )
  8. Sword Art Online ( 2. sezonu çok saçmaydı. İzlemedim. )
Kafamda Highschool DxD var ama içinde çok ecchi sahne var. Lütfen bir şeyler önerin içimdeki şu boşluk bi gitsin.

Anime olarak;

Fate/Zero
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Akame Ga Kill
Tokyo Ghoul

Dizi olarak;
Bu üçü biraz sıkıcı gelebilir çünkü aksiyon odaklı değiller fakat gerçekten güzel diziler.
The Wire
True Dedective
Fargo

Mr. Robot
Game of Thrones
How I Met Your Mother

Benim izleyip beğendiklerimden bazıları bunlar. Fullmetal Alchemist Brotherhood' u özellikle tavsiye ederim 45 bölüm olması lazım. Bu arada Breaking Bad' e devam et derim. İlk 2 sezon bana da sıkıcı gelmişti ve 1 ay ara vermiştim fakat 2. sezondan sonra çok daha akıcı oluyor.

Sana iyi seyirler.

Anime:

One Punch Man: Son zamanların en iyisi. Komedisi, animasyon kalitesi ve hikaye harika.

Log Horizon: Sword Art Online tarzında ama romantizm ve aşk olayları daha az hatta nerdeyse yok. Strateji, RPG ve MMO kavramlarının üzerinde daha çok duruluyor. (2 sezon-50 bölüm civarı)

Steins;Gate: Death Note ile kapışır ve bence yener. Tarzları benziyor. İlk birkaç bölüm neler döndüğünü anlayamayabilirsin ama sabırla devam et. (25 bölümdü sanırsam.)

K Project: Çizim kalitesi olsun hikaye olsun bence harika. Sıkıntıdan başlamıştım ve pek de bir şey beklemiyorum bu seriden ama izlediğim en iyi animeler arasında. (13 bölüm)

Kill la Kill: Baştan söyleyeyim garip bir ecchi tarafı var. Ama hikayesi hoş. Hikaye akışının ve çizimlerin kendine has bi' tarzı var ve bence çok eğlenceli. (25 bölüm)

Anime olarak;
One Punch Man
Owari no Seraph
Noragami / Noragami Aragato (Aragato 2. sezonu oluyor yeni bölümleri şu an çıkmaya devam ediyor)
Fullmetal Alchemist'in normal olanını izle o daha güzel
Death Note'u bitir sonu çok iyi
Basketbol seviyorsan Kuroko no Basket
izleyebilirsin.

Anime Sever Olarak Tavsiyem Şunlar ;
Fullmetal Alchemist Brotherhood ( Bitti )
Tokyo Ghoul 1 ve 2.sezon ( Devam ediyor ) ( 3.sezon gelicek )
Noragami 1 ve 2 sezon ( Devam ediyor )
Ushio to Tora ( Devam ediyor )
Arslan Senki( Devam ediyor ) (2.sezon gelicek )
Gangsta ( Devam ediyor ) ( 2.sezon gelicek )
Hunter x Hunter 2011 ( Bitti )
Bleach ( Bitti )

Dizi olarak ise ;

Arrow ( Devam )
The Flash ( Devam )
Game of Thrones
Spartacus ( Bitti )
Supernatural ( Devam )

Merhabalar, aşk temalı şeyler önermeyin. İzledeğim dizi/anime genellikle 20-30 bölüm oluyor. İzleyecek hiçbir şey bulamıyorum, çok canım sıkılıyor.

İzlediğim dizi/animeler:
  1. Fringe ( 5. Sezonun başında bıraktım. )
  2. Death Note ( Son 3.-4. bölümünde bıraktım. )
  3. Elfen Lied ( İntro müziği çok güzeldi. )
  4. Kouchi Wa Maid Sama ( Çok garip bir adı var büyük ihtimal yanlış yazdım. :) )
  5. Breaking Bad ( 2. Sezonda bıraktım. )
  6. Attack On Titan ( Geçen gene başladım. Sarmadı. Ne zaman 2. sezonu gelecek yaa? )
  7. Code Geass ( Şuan introsunu dinliyorum. Gözlerim doldu. :cry: )
  8. Sword Art Online ( 2. sezonu çok saçmaydı. İzlemedim. )
Kafamda Highschool DxD var ama içinde çok ecchi sahne var. Lütfen bir şeyler önerin içimdeki şu boşluk bi gitsin.
Bazı arkadaşlar güzel öneriler yapmış fakat düşünceme göre daha anlamlı konusu olan birşeyler istiyorsunuz. Bu önereceğim seriler genelde kısa seriler ve ciddi anlamda duygu yüklüler.

Fullmetal Alchemist ( Listemde daima 1.dir. )
Gangsta
Barakamon
Kimi no Iru Machi (12 Bölümlük versiyonu )
Mirai Nikki
Nana
Steins Gate ( Favorimdir )
Zankyou no Terror ( Tam anlamıyla bir dram )
Angel Beats ( İnsan Ağlatan diye bir lakabı var )
Ano Hana
Magi ( Macera tarzı düşünürsen iki seriside tam anlamıyla tatmin edecektir. )
Animeye dair her konuda bilgi isteyebilirsiniz. ;)

Herkese öneriler için teşekkür ederim, 3 gün önce Secret Garden'a başladım. Şimdilik güzel gidiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı