Animeler Türkiye'de gereksiz mi linçleniyor?

Hater sahibi olmasının en büyük sebebi sevenlerin "çizgi film değil animeeeee" diye gezmeleri. 3 tür film vardır.
1-Normal 3 boyutlu bildiğimiz film insan falan oynuyor onlardan.
2-Animasyon
3-Çizgi Film
Anime dediğimiz şey son dönemlerde çoğunlukla yetişkinlere yönelik japon """"Çizgi Film'idir""""
Hayır anlamıyorsun çizgi film çizgi filmdir anime animedir.(!)

Bence o linç çok da gereksiz değil. Ben Selena Gomez dinliyorum, Grey's Anatomy izliyorum. Bunlar hakkında konuştuğumu görmen zordur. Gerçekten yeri gelirse konuşurum.

Animeciler ise sağ olsunlar. Sabah akşam konuşuyorlar, profil fotoğrafı yapıyorlar, onlar hakkında gönderi paylaşıyorlar, şu an aklıma gelmeyen dolusuyla şey yapıyorlar.

Bence asıl sorun bu.

Türkiye'de ne derseniz deyin, adam "anime=hentai" diyeceği için.

Bunu diyecek kişiler ise günde 1 2 saat boyunca açıp hentai izlerken kategori olarak LoL'i seçen insanlar oluyor maalesef.

1 2 anime bitirip otaku taklidi yapan ve o 2 seriden öğrendiği Japonca kelimeyi kullananlarda var.

Çizgi film denmesi benim hoşuma gitmiyor çünkü her şeyin bir adı var ve ben buna adı ile seslenilmesinin taraftarıyım. Anime ise anime, donghua ise donghua, manga ise manga, manhua ise manhua veya novel ise novel denmesi taraftarıyım. İzlediğim süre boyunca okduğum mangalara çizgi film okuyorsun diyen arkadaşlara benden istedikleri cevabı verdim çizgi film değil manga dedim. Neden benim söylememi istedikleri bu.

Şimdi burada anime gereksiz ve saçma desem tüm severler karşı gelecek. 🤔 🤔

Sana göre gereksiz bana göre gerekli. Sana göre izlemesi zevkli değil bana göre zevkli. Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Geri
Yukarı