Ankara Anadolu Lisesi'ni 0,3 puanla kaçırıyorum

Rokudaime

Decapat
Merhaba şu an baktığımda ortaokul başarı puanımın 88,6 olduğunu görüyorum. Fakat Ankara Anadolu lisesi geçen sene 88,9 ile almış. Sizce bu sene düşer mi? Veya bu liseye girme şansım var mı? Mesajlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba şu an baktığımda ortaokul başarı puanımın 88,6 olduğunu görüyorum. Fakat Ankara Anadolu lisesi geçen sene 88,9 ile almış. Sizce bu sene düşer mi? Veya bu liseye girme şansım var mı? Mesajlarınızı bekliyorum.
Maalesef artacak kardeşim. Benim gibi iyi yapamayan herkes OBP ile gidecek bu yüzden artacak.

Sorubak vb. yerlerde yazan OBP puanı herhangi bir sınır ifade etmiyor. Sınavsız okulların OBP'si yoktur. 😯

Öğrenciler tercih ederler okulu, buna göre de sıradan puana, kayıt alanına vs. göre alım yapılır. ❤️ (Eh, tabii burada OBP'nin ufak bir etkisi var.)

İleride boş kontenjan olursa da şansını denersin, okul kabul ederse gidersin.

Tahmini olarak sormak istemiştim sadece çoğu yere baktığımda depremden dolayı düşebileceği LGS'den dolayı artabileceği yazılmış sosyalden de fikir almak istedim.

Her yıl değişiyor puanlar kayıt alanında ise ve okula yakınsan öncelik sana geçiyor he gidemezsen illa nakillerde puanı düşer ve gidersin.

Ben 2020 de 425 almıştım,obp 88 idi. Fen lisesine girdim ondan sonra nitelikli anadoluya geçtim. Obp o kadar önemli değil

Yeni konular

Geri
Yukarı