Ankara İçi PC Nereden Toplanır?

Yıllardır PC toplarım sorun yok fakat bazen parçalar bozuk olabiliyor. Onu değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Hemen orada değiştirmek daha mantıklı geliyor. Vatan Bilgisayar çok pahalı. Bir de ben full toplamıyacağım, bazı parçalarım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söyledikleriniz doğru fakat diğer toplayabileceğiniz mağazalar için de geçerli. Vatan'dan daha pahalı olacaklar. Belki ürün değişiminde daha kolay sonuç alacaksınız ama sonuç alamama gibi bir risk de var.

Ya Vatan Bilgisayar, ya da Nova'yı tercih edin. İkisinde de sorun çıkma olasılığı aynı, ikisi de sıfır ürün satıyor. Nova'nın fiyat olarak ayrıcalığı varsa ve bütçeniz kısıtlıysa orayı tercih edebilirsiniz. Ancak Vatan Bilgisayar'ın ayrıca mağaza garantisi mevcut. Bu öyle yazılı bir garanti değil, çokça kez karşılaştım Vatan Bilgisayar'dan almak daha mantıklı.

1- Herhangi bir bozulma söz konusu olursa, evde bir parçayı çıkartmak için sen uğraşmazsın, rica edersin, çalışanlar senin için o parçayı çıkartır, mesela anakart.
2- Parça garantiye verildiğinde Vatan Bilgisayar'ın yazılı olmayan garantisi devreye giriyor. Garanti servisleri, Vatan gibi kuruluşlardan alınan parçalarda daha özenli oluyor ya da işgüzarlık yapmayın bazen garanti kapsamına girmeyen sorunları bile halledebiliyorlar. Evet, en az 4-5 kere şahit oldum.
3- Ankara'da yaşıyorsun zaten, benim anakartımın üzerindeki ses kartı/bloğunda sorun var, şimdi onu İstanbul'a Servis Point (MSI yetkilileri)'e teslim etmem lazım. Ama hangi kargoya verirsem veriyim, başına bir sıkıntı geleceğinden korkuyorum, çünkü pek çok kargocunun kutuları attığı, savurduğu, yerden iterek, tekmeleyerek yerine ulaştırdığı bilinen bir şey. Anakartı sağlam bırakıp daha beter şekilde bulmak var. Vatan Bilgisayar'ın bu konuda artısı var çünkü kendi kargo araçları var ve üçüncü sınıf kargo şirketlerine ihtiyaç duymadan gönderim sağlanıyor diye biliyorum. Belki de anlaşmalı oldukları bir yer vardır ancak elektronik parçalar olduğu bilindiği için savurma, fırtlatmaya rastlanmaz diye düşnüüyorum.

3. maddedeki nedenle ilgil, ben Nova'dan almıştım, onalr garantiye gönderiyor, Vatan gibi değil yani. O nedenle anakartı göndermek yerine 1.700TL'ye bir ses kartı alacağım. Stüdyoma da katkı sağlamış olacagım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı