Ankara Üniversitesi Maliye vs. Hacettepe Üniversitesi Maliye

Roon35

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar dostlar tahmini olarak konu başlığındaki iki üniversiteye gidebilme durumum mevcut. Maliye okumanın yanında işletme yan dal da eklemeyi planlıyorum. Hangisi üniversiteyi önerirsiniz ?

Başka seçenek yok aralarında en makul olanları bu maalesef.

Hocam bu üniversitelerde İİBF okuyacağınıza mezuna kalın daha iyi. 1 sene kaybetmek ömrünüzden 20 sene kaybetmekten daha iyi. Veya YBS, Sınıf Öğretmenliği, Hukuk gibi iş imkanı daha iyi olan ve üniversite isminin pek etkili olmadığı bölümleri araştırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam bu üniversitelerde İİBF okuyacağınıza mezuna kalın daha iyi. 1 sene kaybetmek ömrünüzden 20 sene kaybetmekten daha iyi. Veya YBS, Sınıf Öğretmenliği, Hukuk gibi iş imkanı daha iyi olan ve üniversite isminin pek etkili olmadığı bölümleri araştırabilirsiniz.
2.mezun senemdi o yüzden mezun şansım yok maalesef hocam olsaydı kalmayı düşünürdüm

Merhaba @Roon35. 2 yerin de Çift Ana Dal imkânı yok görünüyor. Ankara Üniversitesi Maliye bölümü kamu sektörü odaklıyken Hacettepe Üniversitesi Maliye bölümü özel sektör odaklı diye biliyorum. Buna göre kendiniz ölçüp tartarak karar verebilirsiniz.

Geri
Yukarı