Ankara üniversitesi vs İzmir yüksek teknoloji enstitüsü

darthshadoww

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu iki üniversite arasında kararsız kaldım acaba hangisini ilk tercih etsem diye. Bilmeyenler için ben ek madde-1 doğrultusunda yatay geçiş yapacak bir 2. sınıf tıp öğrencisiyim. Ceng yazmayı düşünüyorum taban sıralamam 8.5k civarı olduğu için hacettepeden sonra gelen mantıklı seçimler bu ikisi geldi. İstanbul'dakileri maalesef barınma beslenme sorunlarından dolayı tercih edemedim. Ve çok kalabalık şehirleri sevemiyorum. Şimdi İzmir'den başlarsam İzmir'in akreditasyonu var ama bölüm %30 İngilizce, Ankara'nın ise akreditasyonu yok ama %100 İngilizce, akreditasyonu önemsememin nedeni mezun olduktan sonra yurt dışında staj, doktora, iş olanaklarının daha kolay erişilebilmesi. Bu iki üniversite arasında ikilemde kaldım, bilgi vereceklere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bu iki üniversite arasında kararsız kaldım acaba hangisini ilk tercih etsem diye. Bilmeyenler için ben ek madde-1 doğrultusunda yatay geçiş yapacak bir 2. sınıf tıp öğrencisiyim. Ceng yazmayı düşünüyorum taban sıralamam 8.5k civarı olduğu için hacettepeden sonra gelen mantıklı seçimler bu ikisi geldi. İstanbul'dakileri maalesef barınma beslenme sorunlarından dolayı tercih edemedim. Ve çok kalabalık şehirleri sevemiyorum. Şimdi İzmir'den başlarsam İzmir'in akreditasyonu var ama bölüm %30 İngilizce, Ankara'nın ise akreditasyonu yok ama %100 İngilizce, akreditasyonu önemsememin nedeni mezun olduktan sonra yurt dışında staj, doktora, iş olanaklarının daha kolay erişilebilmesi. Bu iki üniversite arasında ikilemde kaldım, bilgi vereceklere şimdiden teşekkürler.
3 4 sene önce İYTE' ye okul ile gezmeye gitmiştik. Mühendislik bölümlerini incelemiştik gerçekten her anlamda dolu bir üniversite. Her mühendisliğin ilgili denemeler ve deneyler yapabilecek alanları var. Eğitimlerini sadece tahta üzerinden vermiyorlar. Tek dezavantajı konum olarak dışarıda kalıyor ulaşımı hakkında bir bilgim yok ama okula diyebilecek tek bir kelime bile yok.

Bilişimle ilgili bölümleri okumanız çok büyük bir avantaj çünkü İngilizce'de hem yazılım hem donanım açısından çok daha fazla kaynak var. Ancak, İZTECH ülkenin son zamanlarda önde gelen üniversitelerinden olmayı başardı özellikle mühendislik konusunda. Öğrenciler kendi yaptığı elektrikli scooterları kullanıyor. Yani, anlayacağınız proje yönetimi konusunda da iyi bir üniversite.
Ankara ünivevrsitesinin akademik kadrosu çok iyi ancak üniversite hakkında pek bir bilgim yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı