İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü vs Ekonomi Üniversitesi

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba. Şu an bu iki üniversitede makine mühendisliğini tutturuyorum. Eğitim olarak IYTE'nin ne kadar kaliteli bir eğitim verdiğini biliyorum. Peki özel üniversiteye gitsem bana ekstra yararı olur mu, neden özel üniversite tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Şu an bu iki üniversitede makine mühendisliğini tutturuyorum. Eğitim olarak IYTE'nin ne kadar kaliteli bir eğitim verdiğini biliyorum. Peki özel üniversiteye gitsem bana ekstra yararı olur mu, neden özel üniversite tercih etmeliyim?
hocam tobb falan desen tamam da IYTE'nin yanında Ekonomide okumak saçmalık olur bence şayet ikisinede tutuyorsa puan iyte makinedeyim sorun olursa dc bırak ulaşırım

Bilkent/Koç/Sabancı falan desen neyse de Ekonomi ve İYTE arasında fazla düşünmeye gerek yok. Öğretim ve diploma değeri konusunda İYTE tercih edilir bu ikisi arasında. Yalnız İYTE'nin lokasyonu biraz kötü, şehirden çok uzak ve sosyalleşme imkanları çok daha kısıtlı o yüzden gitmeden önce araştırırsan iyi olur. Otostop kabiliyetini de geliştirmeni öneririm, ne zaman oradan geçsem mutlaka otostop çeken öğrencilere denk gelip alıyorum. :D Ekonomi ise Balçova'nın göbeğinde, İzmir'in en iyi yerlerinden birinde ve sosyalleşme bakımından daha avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı