Ankara'da ehliyet almak

karabaston

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar abim ehliyet alacak son zamanlarda ehliyet alan olduysa masraflar ne kadar tutar? Ucuza getirmek için ne yapılmalıdır? Ehliyet kursları hakkında bir tavsiyeniz var mı? Genel olarak ehliyet hakkında bir tavsiyeniz varsa onu da söyleyebilirsiniz? Teşekkürler.

Hocam ehliyet harcını zamlı ödeyeceksiniz. Kurs fiyatlarına da zam gelmeden kaydolmaya bakın. Zamlar öyle böyle değil şimdiye göre ocak söndürecek cinsten.

İkincisi de ehliyet kursları çoğu ilde kartelleşiyor. Fiyat farkı hiçbirinde olmuyor. Ankara'da ne kadar bilmiyorum ama ehliyet harcı 2500 TL Kurs fiyatı muhtemelen en düşük 7000 lira olacak ama şimdi kaydolursanız 4500 lira ödersiniz tabi fiyatlar her yerde aynıysa. E sınav ücreti galiba 130 lira ama bundan tam emin değilim. Yani hemen kaydolmaya çalışın.

Kısaca hemen kayıt yaparsanız 7130 lira gibi bir fatura çıkar. Yılbaşından sonra 10 bin lirayı bile aşacak. Acele edin.

Son düzenleme:
Ben geçen yıl aldım. Resmi fiyatlarda değişiklik olamıyor zaten. Buradaki kurs fiyatı taban olarak bahsedilmesine rağmen yazan değerden daha azını ödemiştim kursa. Biraz daha azını teklif eden kurs da olmuştu ama uzak diye gitmek istememiştim. İstanbul'da oturuyorum.

Kurs fiyatlrarı burada söylendiği gibiyse iyice etrafınızdakilere bakın. Sözde 14 saat, pratikte 8 saat bile olmayan direksiyon "dersi" için taban fiyat 2900 iken 7000 lira almaları iyiymiş. Ben işi bırakıp hoca olayım.

Sitenin geçmiş tarihli haline bakıldığında 3270 lira ediyor. 3000 küsur diye aklımda kalmış sitedeki fiyat. Benim cebimden 2900 civarı bir şey çıkmıştı. Kurslar kendilerini melek gibi göstermeye çalışıyorlar. Şahsen beni cebimden çıkan para ilgilendirir. 3200 lira çıkacakken biz 1900'e anlaştık demek müşteriyi kandırmak benim gözümde. Kurstan aldığım eğitimin hiçbir önemi yok. İşe yarar bir şey öğretiyormuş gibi kendilerini acındırıp duruyorlar. Daha iyisini internette bedavaya bulabilirsin. Üstüne attıkları kazıklardan bahsetmiyorum bile.

Ben geçen yıl aldım. Resmi fiyatlarda değişiklik olamıyor zaten. Buradaki kurs fiyatı taban olarak bahsedilmesine rağmen yazan değerden daha azını ödemiştim kursa. Biraz daha azını teklif eden kurs da olmuştu ama uzak diye gitmek istememiştim. İstanbul'da oturuyorum.

Kurs fiyatlrarı burada söylendiği gibiyse iyice etrafınızdakilere bakın. Sözde 14 saat, pratikte 8 saat bile olmayan direksiyon "dersi" için taban fiyat 2900 iken 7000 lira almaları iyiymiş. Ben işi bırakıp hoca olayım.

Sitenin geçmiş tarihli haline bakıldığında 3270 lira ediyor. 3000 küsur diye aklımda kalmış sitedeki fiyat. Benim cebimden 2900 civarı bir şey çıkmıştı. Kurslar kendilerini melek gibi göstermeye çalışıyorlar. Şahsen beni cebimden çıkan para ilgilendirir. 3200 lira çıkacakken biz 1900'e anlaştık demek müşteriyi kandırmak benim gözümde. Kurstan aldığım eğitimin hiçbir önemi yok. İşe yarar bir şey öğretiyormuş gibi kendilerini acındırıp duruyorlar. Daha iyisini internette bedavaya bulabilirsin. Üstüne attıkları kazıklardan bahsetmiyorum bile.

Cok dogru. Internette, kurslarda bahsi bile gecmeyen surus tekniklerini anlatan videolar var. Ancak su da bir gercek ki pratik olmadan bunlar bir hiç ve ehliyet olmadan kendi arabanizla pratik yapmak hem tehlikeli hem yasal degil.

Ancak su da bir gercek ki pratik olmadan bunlar bir hiç ve ehliyet olmadan kendi arabanizla pratik yapmak hem tehlikeli hem yasal degil.
Hiç bilmeden tek başına yapan yapmasın zaten. Büyük otoparklarda bilen biri ile takılmasını tavsiye ederim.

Ama gözetim altında sınav olurken aracı takla attıranın haberini okuyoruz. Kendi sınavımda 5-6 farklı kişi tarafından sabote edildim resmen. Ani bir durumda panik yapan kişilerden olmuş olsam hem 5 kere stop eder hem de kaza yapardım. Ayna kullanmaktan aciz kişilerin sınava girdiği ve bazılarının geçtiği sistemdeki eğitimde bir hayır görmüyorum ben. YouTube'da İngiltere eğitimlerine ve sınavlarına denk geldim. Türkiye bin yıl sonra bile o seviyede olamaz.

Geri
Yukarı