Ankara'da özel halk otobüsleri ve dolmuşçular kontak kapatıyor!

Babam tesisatçı. İnsanların evine gidip çalışıyor. Bir tane doblosu var. 60 litre deposu var. Genelde fulleyemiyor onun yerine 300 liralık alıyor. 300 liraya çeyreği dolmuştu sanırım.

Babam tesisatçı. İnsanların evine gidip çalışıyor. Bir tane doblosu var. 60 litre deposu var. Genelde fulleyemiyor onun yerine 300 liralık alıyor. 300 liraya çeyreği dolmuştu sanırım.
Hocam 50 TL'ye 2.5 litre benzin alınıyor siz düşünün işte. Ortalama 1100-1400 TL gibi bir rakama depo dolar.

Marketlerde sınırlı ürün alımları, dolmuş ve halk otobüslerinin işi bırakması, üretimin tamamen durması...

Sanırım Venezuela kadar olduk, seçimlere kadar daha kötüsünü de göreceğiz gibi geliyor bana.

Hocam 50 TL'ye 2.5 litre benzin alınıyor siz düşünün işte. Ortalama 1100-1400 TL gibi bir rakama depo dolar.

Zaten benim babamın aldığı para aylık toplasan 5000 falandır. O da böyle çok yüksek iş çıkarsa. E ne oldu şimdi her tarafa yetişmeye çalıştığından 1 ay gezmek için depoyu fullemesi gerekiyor. Dediğiniz gibi paramızın çoğu gidiyor zaten. Faturalar, mutfak masrafları derken çok az kalıyor. Onunla da dışarı çıkıp eğlenemiyoruz. Umarım düzeliriz.

@AyarsıZZ bir canımız var. Onu da alırlar yakında, kimsenin yaşama hevesi kalmadı ve çoğu kişinin yaşama amacı olduğunu açıkçası sanmıyorum.

Geri
Yukarı