Ankara'da oturan biri için ISS önerisi

Kablonet hariç hepsi modemi size satar, kiralamaz ya da ücretsiz olarak size temin etmez.

Kablonet modem kiralama yapıyor VDSL'de de diğer ISS'lerin aksine. Hem VDSL'de hem FTTH'da hem de DOCSIS'de kiralıyor.

Önerdiğim modemler Wi-Fi 4 modülasyona sahiptir. Bu sebeple kablosuzda alacağınız hızlar 40 50 Mbit'i kolay kolay geçmez. Bu modemleri de Türk Telekom ADSL-VDSL kullanıcılarına taksitle satmıştır. Diğer ISS'lerde de bu şekilde oluyor. Kiralama, ücretsiz verme FTTH, FTTB, Kablonet-DOCSIS altyapıdaki müşterilere sunulan hizmetlerdir.

Teşekkür ederim, Kablonet hakkında ne düşünüyorsunuz?

100 mbpsye kadar vdsl altyapı gösteriyor.

Teşekkür ederim, Kablonet hakkında ne düşünüyorsunuz?

100 mbpsye kadar vdsl altyapı gösteriyor.
Kablonet'in sorgu sayfası bozuk sanırım VDSL port olmayan yere bile fiber hizmet sunuyoruz diyorlar.

Öte yandan büyük ihtimalle doğrudur. Çünkü VDSL boş portunuz bulunuyor.

VMG3625 T50B Türknet'in sattığı ZyXEL modemi size kira olarak vereceklerdir. Bu modem Mediatek/Ralink çipsetli. Eğer DSLAM uyumsuzluğu yaşarsanız küçük bir ihtimal olsa da hizmetinizde problemler yaşayabilirsiniz. Dediğim gibi kesin bir durum değil ama bundan muzdarip kullanıcılar olmuştu. Araştırıp öğrenebilirsiniz. (bkz. DSLAM uyumsuzluğu.)

Kesinlikle Netspeed. Ankara da yaşıyorum. Altyapım VDSL2 69 mbps. Fiyat anlamında ucuz, Ankara da pop noktası da var. Al Netspeed. İstersen ping ve tracert testleri atabilirim.
Edit: Speedtestte sabit 5ms alıyorum.
2.seçenek: Kurulum ücreti vermek istemezseniz gibirnet alın. Oda 2.seçeneğiniz olsun bence. Diğerlerine bulaşmayın...

Son düzenleme:
Kablonet'in sorgu sayfası bozuk sanırım VDSL port olmayan yere bile fiber hizmet sunuyoruz diyorlar.

Öte yandan büyük ihtimalle doğrudur. Çünkü VDSL boş portunuz bulunuyor.

VMG3625 T50b TurkNet'in sattığı ZyXEL modemi size kira olarak vereceklerdir. Bu modem Mediatek/Ralink çipsetli. Eğer DSLAM uyumsuzluğu yaşarsanız küçük bir ihtimal olsa da hizmetinizde problemler yaşayabilirsiniz. Dediğim gibi kesin bir durum değil ama bundan muzdarip kullanıcılar olmuştu. Araştırıp öğrenebilirsiniz. (bkz. DSLAM uyumsuzluğu.)

Kablonet'i aradım "altyapınıza Türk Telekom altyapısı üzerinden VDSL türünde 100 Mbps verebiliyoruz" dediler.
Bu kampanyayı 100 Mbps akıllı sınırsız tarife ile 136+9 TL (Cihaz Ücreti) 145 TL'ye almayı düşünüyorum. Düşüncelerin nelerdir?

1649765546925.png

Kablonet'i aradım "altyapınıza Türk Telekom altyapısı üzerinden VDSL türünde 100 Mbps verebiliyoruz" dediler.
Bu kampanyayı 100 Mbps akıllı sınırsız tarife ile 136+9 TL (Cihaz Ücreti) 145 TL'ye almayı düşünüyorum. Düşüncelerin nelerdir?

Eki Görüntüle 1357510
Almayın. Boşuna taahhüt ve fazla para vermeyin. Türktelekom altyapısından internet veren bir sürü firma var. Onlara bakın. Bu arada 100 mbps alamazsınız. Alacağınız max hız 68 mbps

Yeni konular

Geri
Yukarı