Ankara'daki toplu taşıt eksikliği

Doyle

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Ankara'daki toplu taşıt eksikliği hakkında bir şeyler yazmak istiyorum. İstanbul'da yaşıyorum, tatil vs. olduğunda Ankara'ya ailemin yanına dönüyorum, gitmişken bu kendimce kötü deneyimi aktarmak istiyorum.

Otobüs kaliteleri: İlk olarak buradan başlamak istedim, Ankara'daki otobüsler nüfusuna, başkentliğine ve büyükşehir olmasına hiç yakışmayan otobüsler. Çoğu eski İstanbul halk otobüsleri gibi konforlu değil. Bazılarında haala 2-3 basamaklı merdiven bile var, bebek arabalı bir bayanın tek başına o otobüslere binmesi imkansız. Ayrıca içinde bir şarj istasyonu vs. de yok. Gerçekten hoş değil.

indir (21).jpeg

Güzergahların gereksizliği-saçmalığı, Nadir otobüs saatleri: Beni en çok rahatısız eden buydu, Etimesgut Merkez'den Optimum alışveriş merkezine (yol 4km) 2-3 aktarma gösteriyor, yani merkezden o ilçenin Awm'i için otobüs güzergahını denk getirmek bu kadar zor olmamalı. Gösterilen otobüslerinde geçiş saati yaklaşık 30-60dk arası, mesela İstanbul'da 132M, 10 dakikada bir geçer ve Anadolu yakasındaki her yere gidilebiliyor tek otobüsle.

Ego uygulaması: Uygulama İBB'nin uygulamasına göre kötü, otobüsü canlı izleme vs. yok, haritadan istediğimiz durağa bakamıyoruz (rakamlardan oluşuyor 5 haneli) durağın kodunu girmek gerekiyor ve o kod öyle pat diye bulunmuyor. Zulüm cidden.

Arkadaşlarımla gittiğim her yere, toplu taşıma yetersizliği yüzünden taksiyle gitmek zorunda kaldık. 4-5 kmlik aktarmalı her güzergahta,+2 kişi için taksi daha ucuza denk geliyor yani.😃

Bu eleştirilerimi Ankara'nın büyükşehir ve başkent olmasından dolayı yazıyorum. Keyifli forumlar.

Son düzenleme:
Genel olarak otobüsün az gelmesine katılsamda İstanbul ile kıyas yapmak saçma olur, İstanbul nüfusu ile Ankara nüfusu olarak aramızda 4 kat falan fark vardır. Otobüsler eski evet daha yeni kredi onaylandı otobüs alabildiler. Diğer dediğine gelirsem otobüsleri canlı izleme var, ve diğer dediğine gelirsem uygulamaya girersen yakın duraklara girersen sana olan bütün durakları gösterir yandaki işarete tıklarsanda GPS'den bütün duraklara bakabilirsin.
Yani bayağı yanlış bilgilendirme içeren bir inceleme olmuş bunu böyle yazarsan dikkate almazlar. Bir de yapmayın ne olur nasıl ulaştım Ankara'da İstanbul'a göre pahalı olabilir cidden yapmayın.

Genel olarak otobüsün az gelmesine katılsamda İstanbul ile kıyas yapmak saçma olur, İstanbul nüfusu ile Ankara nüfusu olarak aramızda 4 kat falan fark vardır. Otobüsler eski evet daha yeni kredi onaylandı otobüs alabildiler. Diğer dediğine gelirsem otobüsleri canlı izleme var, ve diğer dediğine gelirsem uygulamaya girersen yakın duraklara girersen sana olan bütün durakları gösterir yandaki işarete tıklarsanda GPS'den bütün duraklara bakabilirsin.
Yani bayağı yanlış bilgilendirme içeren bir inceleme olmuş bunu böyle yazarsan dikkate almazlar. Bir de yapmayın ne olur nasıl ulaştım Ankara'da İstanbul'a göre pahalı olabilir cidden yapmayın.
Hocam nüfüsla bağdaştırmanızı gereksiz buluyorum, mağduriyet yaşandıktan sonra nüfus ne kadar önemli. Minibüs yazacağıma, toplu taşıma yazıp bir hata etmişim. Durak bulma sistemi yazdığınızı doğrular nitelikte değil yinede eksik buluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı