Ankastre kaynaklı internet sorunu

Ne yapacağım her yağmur ve rüzgar esince hat değerlerim sapitiyordu. Aldım CAT6 kablo ve kutuya çakıp direkt evimde ki modeme kadar getirdim 😆
Hocam o kutu apartmanin icinde demistiniz. Nasil o kadar goturdunuz evinize kadar 😅 Ayrica kayit filan da yaptirtmak gerekiyor diye biliyordum. Neyse iyi yapmissiniz. Onlarin beceremedigi seyi siz mis gibi yapmissiniz. Sizin mudahele ettiginizi nasil anladirlar? Orada kamera filan mi var?

Hocam o kutu apartmanin icinde demistiniz. Nasil o kadar goturdunuz evinize kadar 😅 Ayrica kayit filan da yaptirtmak gerekiyor diye biliyordum. Neyse iyi yapmissiniz. Onlarin beceremedigi seyi siz mis gibi yapmissiniz. Sizin mudahele ettiginizi nasil anladirlar? Orada kamera filan mi var?
O kutu yeni apartmanlarda genelde çok yakında olur. Ama eski evler binalar için aynı değil. Mesela bazı evlere ait ankastre kutuları sokak lambaları üzerinde oluyor :p Benim kutuda yan binanın üzerindeydi. Oradan evin içine direkt modeme kadar uzanan CAT6 kablo çektim. Rengi turuncu olduğu için anladılar. Birileri söylemiş sanırım. Ben bu işlemi yaparken kutunun ne olduğunu bilmeyen komşularım önce elektrik ile alakalı olduğunu sandılar. "Ay yapma ceyran çarpar evladım napıyorsun" fln fln dediler. Ben de internet kutusu diye anlatınca bu sefer "Bizim internetimizi bozma neden Telekomcuları çağırmıyorsun" demeye başladılar. Ben de yaptım işte sanırım komşularım aramışlar ekipleri ve söylemişler böyle böyle diye, onlarda 2-3 gün sonra "biz geldik abi kapının önündeyiz" dediler :D Baktım gelmişler, sonrası bildiğiniz şeyler işte...

Ne yapacağım her yağmur ve rüzgar esince hat değerlerim sapitiyordu. Aldım CAT6 kablo ve kutuya çakıp direkt evimde ki modeme kadar getirdim 😆
Direk cimere şikayet ettim

Bişey merak ettim ben müdale edersem ankastre kutusuna cezası ne olur acaba

Cimerden yazdım şikayeti şimdi yapmasınlarda görelim

Direk cimere şikayet ettim

Bişey merak ettim ben müdale edersem ankastre kutusuna cezası ne olur acaba

Cimerden yazdım şikayeti şimdi yapmasınlarda görelim
Ben 2022 den beri internetim de olan sorun için cimere şikayette bulundum sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır

Son düzenleme:

Geri
Yukarı