Ankastre kutudan daireye CAT6 kablo çekme

Hasan Ali Kral

Centipat
Daha fazla  
Binamızdaki ankastre kutudan daireye CAT6 kablo çekmek istiyorum. Daha önce çekenler nasıl çekti? 1. Katta oturuyorum. VDSL altyapımın var bağlantıyı nasıl yapacağım 8 kablodan sadece 2 tane mi kullanacağım? Bilen birisi aydınlatsın, 4'e 4 birleştirsem o şekilde olur mu? Modemin DSL yerine takacağım faydası olur mu? Her şeyi detaylıca anlatın kendim yapabilirim, bağlantı nasıl olacak? Ankastre kutu aşağıda var kendi hattımı nasıl bulacağım neden bu kadar giriş var bina 40 daire. DSL fişi kullanmadan modemin girişine kadar tek kablo çekeceğim. Şimdiden Teşekkürler.

IMG_20210107_160821.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yakın zaman önce CAT6 kablo çektim kendim. Krone pense diye bir alet var. Bu kablo uçlarını ankastre kutusunda ki yerlere takmak için...Gayet basit, Youtube'da videoları izledim ve yaptım. Ama benim ankastre kutum bu kadar kalabalık değildi ve bana ait kablonun hangisi olduğunu bildiğimden dolayı sorun yaşamadım bu konuda...Bu yüzden yardımcı olamıyorum.

Ben yakın zaman önce CAT6 kablo çektim kendim. Krone pense diye bir alet var. Bu kablo uçlarını ankastre kutusunda ki yerlere takmak için...Gayet basit, Youtube'da videoları izledim ve yaptım. Ama benim ankastre kutum bu kadar kalabalık değildi ve bana ait kablonun hangisi olduğunu bildiğimden dolayı sorun yaşamadım bu konuda...Bu yüzden yardımcı olamıyorum.
Şimdi bu kablolar Cat6 mı 4er şekilde bağlanır mı

Hocam, size Cat6 kablodan sadece 2 adet damar lazım. Kendinize iki adet pin belirleyin. Bunları modeme ve ankastre kutuya bağlamanız gerekir. Modem tarafı kolay. RJ11 jakın orta iki pini kullanılır. Başı ve sonu boş kalır. Sırası önemli değil. Kutu tarafı biraz daha dikkat istiyor. Size gelen hatta etiketleme varsa yapın. Kutudaki klemense Krone pense gerekir. Kendi hattınızı bilmiyorsanız, ellemeyin. Ekipler gelip bağlasın. Siz sadece kabloyu çekip bırakın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı