Anker Soundcore Q30 Life mikrofon çalışmıyor

Karzilious

Femtopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : INTEL i7-13700K 5.4GHz 16/24 Çekirdek
Anakart : MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Ekran kartı: MSI RTX 4080 VENTUS 3X OC
Ram: GSKILL 64GB (2x32GB) 5600MHz Flare X5 DDR5
Powersupply: FSP Hydro G Pro 1000W ATX3.0 80+ GOLD
Sıvı soğutucu: COOLER MASTER ML360 ILLUSION ARGB Fanlı 360mm
SSD: SAMSUNG 980 PRO 1TB M.2 7000-5000MB/s
Monitör: ASUS TUF GAMİNG VG249Q1A 23.8'
Kasa: COOLER MASTER TD500 v2 4xARGB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Anker Soundcore Q30 Life Bluetooth kulaklık kullanıyorum. Ne oyunlarda ne de Discord'da sesim karşıya gitmiyor. Garanti olsun diye jak girişi ile kullanmama rağmen kesinlikle ses gitmiyor. Bluetooth ile kullanınca da seste kesilmeler oluyor. Net duyamıyorum yani. Bunun çözümü var mıdır? Ayrıca bilgisayarım masaüstü ve ses kartı yok.

Jak ile mikrofonu kullanamıyorsunuz diye biliyorum yani en azından Q10 ile böyle. Bluetooth ile kullanırken mikrofonu etkinleştirmek için "denetim masası > ses aygıtlarını yönet" burada kayıttan yürüt ve kayıt sekmesindeki Q30 Hands-Free AG Audio olanları etkinleştirmeniz gerekiyor olması lazım.

Bluetooth ile bağlanınca mikrofona erişim sağlayabiliyorum ancak kablo ile bağlandığımda mikrofon erişimim ortadan kalkıyor.

Jak ile mikrofonu kullanamıyorsunuz diye biliyorum yani en azından Q10 ile böyle. Bluetooth ile kullanırken mikrofonu etkinleştirmek için "denetim masası > ses aygıtlarını yönet" burada kayıttan yürüt ve kayıt sekmesindeki Q30 Hands-Free AG Audio olanları etkinleştirmeniz gerekiyor olması lazım.
Ne yazık ki öyle bir ayar çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• fak.png
    fak.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 5
  • fak2.png
    fak2.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 5
hocam bilgisayarın sağ alt tarafında mikrofon simgesi gözükmesi gerekiyor , gözükmüyorsa gizli simgeleri göster e tıklayıp mikrofona giriş yapın kullandığınız kulaklığın mikrofonunu ayarlayın.

Mikrofon simgesinde ne yazık ki kulaklığın mikrofonu ile ilgili bir ibare bulunmuyor hocam. Bilgisayar görmüyor.

Geri
Yukarı