[ANKET] Forumda Hileye Destek Verilmeli Mi?

Sizce Forumda Hileye / Hilecilere Destek Verilmeli mi ?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Singleplayer olur ama multiplayer asla. İnsanların oyun zevkinin içine etmeye kimsenin hakkı yok. Hiçbir şekilde de savunulamaz. Başkası açtı diye açtım da mantıklı bir savunma değildir. Çünkü siz de o "Başkası" oluyorsunuz.

Son zamanlarda Forum'da hileler ile ilgili oldukça fazla konu açılmaya başlandı. "Haksız yere ban yedim", "hile kalıntılarını nasıl temizlerim ?" Tarzı. Sizce Sosyal'de hileye / hilecilere destek verilmeli mi? Bu tarz konuların açılmasına izin verilmeli mi? Bence izin verilmemeli. Korsan emek hırsızlığı olduğu gibi hile açarakta insanların haklarına giriyorlar. (Multiplayer oyunlar için geçerli) hatta bazı kişiler "zevk" için insanların haklarına bile giriyorlar. Korsana destek verilmediği gibi hilelere de destek verilmemeli. Tabii ki bu benim kendi "kişisel" görüşüm. Buradan multiplayer oyunlarda hile açan kişilere sesleniyorum: Umarım en yakın zamanda ban yemeniz dileğiyle...
Offline oyunlarda destek verilebilir ama online oyunlarda bence destek verilmemeli.

Hile yaptım, pişmanım ve bu hileyi kaldırmak istiyorum diyen birine de destek verilebilir.

Offline oyunlarda destek verilebilir ama online oyunlarda bence destek verilmemeli.

Hile yaptım, pişmanım ve bu hileyi kaldırmak istiyorum diyen birine de destek verilebilir.
Bence onlara da destek verilmemeli, ne de olsa "son pişmanlık fayda etmez". Yani hile açıp insanların hakkına girerken iyi, ban yedikten sonra pişman olunca kötü mü oluyor ?

Bence onlara da destek verilmemeli, ne de olsa "son pişmanlık fayda etmez". Yani hile açıp insanların hakkına girerken iyi, ban yedikten sonra pişman olunca kötü mü oluyor?

Dediğinde haklısın bende bir kere bu hile illetine bulaştım ancak vicdan azabından kendimi yiyecektim neredeyse :) ve o illeti bir daha kullanmamak üzere kapattım ve tövbemi ettim. Şu an vicdan azabım yok rahatım.

Singleplayer için oynayanın kendisinin bileceği iş, o konuda destek vermekte sakınca görmüyorum. Ancak multiplayer için, özellikle de başkalarının oyun zevkini baltalayacak hilelere destek verilmesini doğru bulmuyorum.

Mesela ETS 2 oynayan adamın para hilesi için destek almasında bana göre bir sakınca yok. Çünkü multiplayer oynasa bile sadece onu ilgilendiriyor. Hatta ETS 2'de online için gerekli bile bence. Ama örneğin CS gibi bir oyunda kişiye diğerlerine karşı üstünlük veriyorsa bir hile, onun desteklenmesini doğru bulmam. Korsanı desteklemiyorsak bunu hiç desteklememeliyiz.

Korsan ve hile = ateş ve barut. Birisine izin verirsen, diğerine kapılarını açmak zorunda kalabilirsin. Türkçe kullanımına bile bu kadar özen gösteren bu forum, hile ya da korsana destek verir mi sizce? Katı kuralları olan bir yer burası. Kalitesi de buradan geliyor zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı