[Anket] Korsan oyunlara teknik destek isteyen konular kilitlenmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
105
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Intel Core i7 14700KF İşlemci
- Gainward GeForce RTX 4070 Ti Phoenix GS
- ASUS PRIME Z690-A DDR5 Anakart
- GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z5 DDR5 6000MHz CL30 RGB RAM
- Phanteks Eclipse P600S Siyah-Beyaz Kasa
- Corsair iCUE H115i Elite Capellix RGB Sıvı Soğutma
- Samsung 980 Pro 500 GB M.2 NVMe SSD
- Samsung 980 Pro 1 TB M.2 NVMe SSD
- MSI G274QPF-QD 170 Hz 2K
- Acer Nitro VG271Pbmiipx 27" 144 Hz
- Samsung Odyssey G3 LS27AG320NUXUF 27" 165 Hz
Meslek
Technopat Haber Editörü
Merhabalar, bilindiği üzere bu zamana kadar korsan oyunlar için (satışta olmayanlar hariç) teknik destek sağlamıyoruz. Bununla ilgili birçok üye geri dönüş sağlıyor ve korsan oyunlar için teknik destek verilmesini talep edenler de var, aynı işleyişin devam etmesini isteyen de.

Oyun fiyatlarının alım gücünü zorlaması gibi bazı unsurlar var ve bu konuyu tamamen üyelere, yani sizlere bırakıyoruz.

Sizce; korsan oyunlara teknik destek isteyen konular kilitlenmeli mi, yoksa açık mı bırakılmalı?

İsteğinizi ankete, yorumlarınızı ise konuya cevap olarak bildirebilirsiniz. Anket cevabı esas alınacaktır.

Bazı koyulabilecek kurallar;
  • Korsan oyun önerisi yapmak yasak olacak
  • Korsan oyun indirme bağlantısı vermek yasak olacak
  • Korsan oyuna destek için maddi kriter
*Önerilerinizi belirterek ek anket seçenekleri talep edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumun 3'de 1'i istiyor. Baya yıkıcı bir üstünlük var. Geri adım atacaklarını düşünmüyorum. Umarım önlemler alındıktan sonra başlatılır bu olay. Korsan için ayrı alt başlık oluşturulabilir ya da konu isminde parantez içinde belirtilebilir. Yoksa her konunun ilk mesajı orijinal mi yoksa korsan mı olacaktır. :D
Bence kesinlikle ayrı bir başlık olmalı oyunlar bölümünün altında. Öbür türlü karmaşaya sebep olacaktır. Yine yönetim kendi arasında konuşur ve bir karara varırlar artık. Olursa fena olmaz ama olmazsa da forum bir şey kaybetmez açıkçası. "Çocuğumu keserim açın ulan" veya "Açmazsanız sosyali bırakıyorum" diyen olmaz herhalde, o seviyeye ulaşmamışızdır sanırım🤣

Kilitlenmesi bana çok saçma geliyordu zaman baştan beri, madem kilitlenecek neden açılıyor ki? Hiç açılmasın ve açan üyeye bildirim olarak "konunuz korsan kullanım içerdiği için yayına alınmamıştır." gibi bir yazı gitse daha iyi olur. (Korsan ürün kullanmam ama oyumu ikinci şıktan yana kullandım.)

Eğer açılırsa ve açıldıktan sonra Technopat Sosyal'in, bazı kalitesiz forumlar gibi olmasına sebep olursa ben bırakırım ama bırakmak da istemiyorum. Bu böyle olmaz çok karışıcak buralar.
O yüzden diyorum ya ayrı bir bölüm olması gerekiyor. Yoksa dediğin karmaşa ve kirlilik oluşacak tabii ki. Ayrı bölüm olsun ki görmek ya da muhattap olmak istemeyenler uzak durur bu sayede bu tip konulardan.

Satışta olmayan korsan oyunun, isteyen kişiye indirme bağlantısını atmak yasak mı?
Bağlantı atmana gerek yok. Yöntemi söylersin, Google'a da bir zahmet o yazsın :)

Bu oyunları istesen de satın alamayacağın için yapacak bir şey yok, yönetiminin tahmin etmesi gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı