Anksiyete bozukluğa iyi gelen şeyler

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
COVID olayından sonra kaygı sorunları ve anksiyete bozukluğu yaşadığımı düşünüyorum. Bu sorunu yaşamış kişiler varsa öneri alabili miyim?
Papatya çayı almayı düşünüyorum. Başka ne gibi yöntemler iyi gelir?

2 sene önce aşırı sinirli ve heyecanlı bir yapım olduğu için kalbimin hızlı çarptığını fark edince (taşikardi deniyormuş) kalp doktoruna gitmiştim. Tabii bir sürü test efor dopler vs çekildi bir şey çıkmadı sonra bana da size denenler dendi psikolojik diye, tabii bu süreç test falan 1 hafta sürdü boynumda aletle gezdim 2 gün ritim ölçen alet, işin özü o zaman doktor bana ceviz suyu önerdi ve işe yaradı. Akşamdan cevizleri suya koyuyorsun sabah cevizler kina rengi suyunu salıyor onu icip içindeki 4-5 adet cevizi yiyorsun bende ilaçsız işe yaradı ritmim normale dönmüştü:)

2 sene önce aşırı sinirli ve heyecanlı bir yapım olduğu için kalbimin hızlı çarptığını fark edince (taşikardi deniyormuş) kalp doktoruna gitmiştim. Tabii bir sürü test efor dopler vs çekildi bir şey çıkmadı sonra bana da size denenler dendi psikolojik diye, tabii bu süreç test falan 1 hafta sürdü boynumda aletle gezdim 2 gün ritim ölçen alet, işin özü o zaman doktor bana ceviz suyu önerdi ve işe yaradı. Akşamdan cevizleri suya koyuyorsun sabah cevizler kina rengi suyunu salıyor onu icip içindeki 4-5 adet cevizi yiyorsun bende ilaçsız işe yaradı ritmim normale dönmüştü:)
Aynı şekilde yaşadım olayı. Önceden böyle bir durum yoktu. Covid oldum. Tam iyileştikten sonra sol koluma ağrı girdi ve kalp ritmim artıyordu. Kalp krizi falan sanıp acile gittim, EKG falan temiz çıktı. Kan tesleri de keza temizdi. Sonra psikolojik olabileceğini söylediler. Okuyunca tüm semptomlar bende de vardı.
Gerçi kalp ritmim, kalp şuan normal gibi ama kolumda ağrı ve halsizlik falan oluyor.
Çok teşekkür ederim, tarifi deneyeceğim. Ceviz mevcut.

Aynı şekilde yaşadım olayı. Önceden böyle bir durum yoktu. COVID oldum. Tam iyileştikten sonra sol koluma ağrı girdi ve kalp ritmim artıyordu. Kalp krizi falan sanıp acile gittim, ekg falan temiz çıktı. Kan tesleri de keza temizdi. Sonra psikolojik olabileceğini söylediler. Okuyunca tüm semptomlar bende de vardı.
Gerçi kalp ritmim, kalp şu an normal gibi ama kolumda ağrı ve halsizlik falan oluyor.
Çok teşekkür ederim, tarifi deneyeceğim. Ceviz mevcut.

Bende durumu akıllı saat sayesinde öğrendim aslında, saat bozuk dedim hatta sonra kalbim beynimde atmaya başladı dedim ne oluyor:) derken kendimi hastanede buldum saat nabzımı 150-160 civarı gösteriyordu. Normal dinlenme modunun 75 -85 olması gerekiyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı