Anksiyete bozukluğu

henz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben her geçen gün kendime farklı hastalık teşhisi koyuyorum. 1 aydır mutlu olamıyorum daha 15 yaşında hayatım karardı ve önüne geçemiyorum. Ailem psikolog randevusu aldı ama pek etki edeceğini düşünmüyorum iştahım kesildiği için kanser olduğumu düşündüm kendimce EKG çekildi bir şey çıkmadı kan tahlilime bakıldı fazla kiloların getirdiği şeyler haricinde bir şey çıkmadı. Şans eseri mutlu olduğum zaman gene bir şey olacak hissine kapılıyorum ve depresyona giriyorum. Bir yerim ağrısın başım dönsün en kötüsünü düşünüyorum. Eve hırsız girdimi diye dolapları yatağın altına falan baktığım oldu. Hiç arkadaşım yok hep asosyaldim bununda etkisi var sanırım. Küçüklüğümde ailem hiçbir zaman mutlu olamadı hep kavga ettiler boşandılar. Bunun önüne nasıl geçerim yardımcı olabilir misiniz?

1 aydir mutlu olamamak gayet normal ki. Mevcut durumda kim surekli mutlu? Sen hic surekli mutlu olan birisini gordun mu? Mutluluk hayatin acilarina katlanmamizi saglar ama hayatimizi mutluluk uzerine insa etmemeliyiz. Modern kisisel gelisim zirvalarina bakma. Hayat daha cok kan - ter ve gozyasi ile doludur mutluluk degil. Once bunu kabul etmelisin. Ayrica yasin daha cok kucuk. Kendini strese sokmani gerektirecek bariz bir durum da yok gibi. Kanser bambaska bir hastalik ac kalma durumunu neden kansere yordun cozemedim. Yeterli tibbi bilgin yoksa bir seyleri yorumlaman sadece sana zarar verir.
  1. Hayatta bir amac belirle.
  2. Kisisel bakimina agirlik ver ve spor yap. Fazla kilolarindan kurtul.
  3. Bol bol kitap oku. Bunlar populist kisisel gelisim zirvalarindan ziyade hayat gorusunu artiracak kitaplar olsun. Felsefe ve sosyolojiye agirlik verebilirsin.
  4. Yasam tarzi icin bir idol belirle. Mesela Ilber Ortayli. Boyle insanlardan edinecegin deneyimler cok degerli.
  5. Arkadaslik ortamini cok dert etme. Universiteye kadar 2-3 tane saglam arkadasin olsun yeter. Esas sosyal cevreyi universitede kuracaksin.
  6. Kuruntu yaptigin seyleri mantik suzgecinden gecir. Hirsiz odandaki dolabin altinda neden saklansin?

Yeni konular

Geri
Yukarı