Anlamsızca Hoşunuza Giden Kokular

Tahta kaleminin kokusunu içime çekerim. Mobilya dükkanlarının ya da duvar boyacılarının yanından geçerken kokan koku ayrıca bazı parfümlerin (Eyfel E5 yazı kurtaran müthiş parfüm) kokusu. Hele ki o parfümün kokusu bana hep 2012 yazını ve 2013 yazını hatırlatır. Keşke o yıllara geri dönebilsek.

Evet haklisin sanirim hatta sarkisi vardi Feslegen kokulu yarimsin falan diye.
Bu arada Reyhan ile Feslegen ayni sey mi? Google'de tartismalara baktim bazi kesim ayni diger kesim farkli seyler diyor. :)

Ayrica kibrit kokusuna da bayilirim. :)
Reyhan farklı bir yöre diline ait. Ancak anlamı fesleğen. Değişen bir şey yok.
Tahta kaleminin kokusunu içime çekerim. Mobilya dükkanlarının ya da duvar boyacılarının yanından geçerken kokan koku ayrıca bazı parfümlerin (Eyfel E5 yazı kurtaran müthiş parfüm) kokusu. Hele ki o parfümün kokusu bana hep 2012 yazını ve 2013 yazını hatırlatır. Keşke o yıllara geri dönebilsek.
O kapı boyası kokusu muhteşem oluyor. Tiner galiba. İnsanların bayılmasına şaşmıyorum.

2 zamanlı motorun yaktığı yağlı benzin kokusu, benzin, tiner, mazot, yapıştırıcı maddelerin kokuları
Nedense aklıma şu video geldi bunu görünce :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana gelirsek açık havada atış yaptıktan sonra gelen o barut kokusu bir yana, yeni ofis ve saç spreyi kokuları çok güzel :D Saç spreyi çok hafif bir çikolata gibi kokuyor.

Benzin kokusu, yeni araba kabin kokusu ve eski okulumdaki yakın bir arkadaşımın parfümünün kokusunu severim. O kokuyu hissetmeyeli 2 sene olmuştur. Geçen bir durakta o kokuyu aldım, hemen arkadaşımınkiyle aynı olduğunu anladım. Kokuların akılda kalıcılığı :D

Geri
Yukarı