Anlat Kurtul

İnsan gıdıklanınca bile mutlu oluyor, mutlu edecek neden bulsak ne güzel olacak bu hayat...
Hocam sıkıcı dememin sebebi:
1-Bir şeyi ne kadar istersen iste o istediğin şey eline geçince bir tadı kalmıyor.
2- Mutlu olduğumuz anlar sınırlı çünkü sadece sınırlı anlarda sınırlı şeyler yapabiliyoruz.

Devam ediyor ama sıkıcı be hocam :)
Dostum 90 bin liraya yakın borcum var. Aylık gelirim 3800. Aylık taksitlerim 1500 lira. Bazen çok sıkılıyorum bunalıyorum fakat yapacak bir şey yok malesef. Her şeye rağmen mücadele etmeliyiz. Çünkü hayat devam ediyor 😁

Hocam sıkıcı dememin sebebi:
1-Bir şeyi ne kadar istersen iste o istediğin şey eline geçince bir tadı kalmıyor.
2- Mutlu olduğumuz anlar sınırlı çünkü sadece sınırlı anlarda sınırlı şeyler yapabiliyoruz.
Sahip olduklarımız, başka insanların sahip olmak için kurdukları hayal olabilir. Bu yüzden sahip olduğumuz her şeyin değerini bilip ona göre yaşamalıyız. Şükretmek önemli kavram. İyi geceler dilerim :)

Bu yaşıma kadar hiç bir kız tarafından sevilmedim. Kayıp mıdır bilmem. Bir sürü arkadaşım var ama çok boşlukta gibi hissediyorum. Hiçbir şey tat vermemeye başladı.
Kayıp değil tam tersine kazanç, benim çok sevenim var ama şimdiye kadar bir hayırlarını görmedim tam tersine (o o...ların var ya ben) abileri ile papaz olup duruyorum.
Dostum 90 bin liraya yakın borcum var. Aylık gelirim 3800. Aylık taksitlerim 1500 lira. Bazen çok sıkılıyorum bunalıyorum fakat yapacak bir şey yok maalesef. Her şeye rağmen mücadele etmeliyiz. Çünkü hayat devam ediyor 😁
Rabbıma şükür öğrenciyim ve borcum yok, evime giren para asgari ücretlinin 10 aylık maaşından fazla ve geçen seneye kadar borç bataklığında idi ailem ve şimdi kredi kartı bile kullanmıyorlar. Umarım sizler de temize çıkar ve mücadelenizden alnınızın akıyla çıkarsınız.

@SaviorAngel™ güzel dileklerin için teşekkür ederim dostum fakat sormadan edemeyeceğim 😁 Allah daha çok versin ama asgari ücretin 10 katı demek iyi bir meblağ demek. Baban ne işle meşgul acaba? 😁

Geri
Yukarı