Çözüldü Anlık siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aslan Amca

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 2 gündür çok sık olmasa da anlık siyah ekran olup 2-3 saniye kalıp tekrar normale dönüyor ekran kartımın sürücüleri güncel ve sıcaklığı tam yükte 60 dereceyi geçmiyor. VGA dönüştürücü kullanıyordum onu tak-çıkar yapınca biraz azaldı ama hala ara sıra da olsa devam ediyor sebebi nedir? Eğer ciddi bir şeyse önlem alayım.

Çözüm
Bilgisayarımda 2 gündür çok sık olmasa da anlık siyah ekran olup 2-3 saniye kalıp tekrar normale dönüyor ekran kartımın sürücüleri güncel ve sıcaklığı tam yükte 60 dereceyi geçmiyor. VGA dönüştürücü kullanıyordum onu tak-çıkar yapınca biraz azaldı ama hala ara sıra da olsa devam ediyor sebebi nedir? Eğer ciddi bir şeyse önlem alayım.

Dostum aynı sorundan dolayı monitör aldım ben yeni sistemime. VGA monitör kullanıyordum Dark'ın VGA to DP'si ile aynı olay oluyordu yeni monitöre geçince düzeldi ama bir de büyük bir oranda PSU'dur o karta PSU fazla istemez ama PSU çok dandik veya yetersiz olabilir.
Vga to HDMI dönüştürücüler kalitelisi olmadığı sürece çok dayanıklı olmuyor ve ya çalışmıyor. İyi bir dönüştürücüyle sorunun çözülebileceğini düşünüyorum

Dostum aynı sorundan dolayı monitör aldım ben yeni sistemime. VGA monitör kullanıyordum Dark'ın VGA to DP'si ile aynı olay oluyordu yeni monitöre geçince düzeldi ama bir de büyük bir oranda PSU'dur o karta PSU fazla istemez ama PSU çok dandik veya yetersiz olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
VGA to HDMI dönüştürücüler kalitelisi olmadığı sürece çok dayanıklı olmuyor veya çalışmıyor. İyi bir dönüştürücüyle sorunun çözülebileceğini düşünüyorum.

Alfaisin dönüştürücüsünğ kullanıyordum 3 senedir sıkıntı yoktu ama elimde aynısından bir tane daha yedek vardı bir ara ucuzken almıştım onunla da deneyeceğim.

Dostum aynı sorundan dolayı monitör aldım ben yeni sistemime VGA monitör kullanıyordum Dark'ın VGA to DP'si ile aynı olay oluyordu yeni monitöre geçince düzeldi ama bir de büyük bir oranda PSU dur o karta PSU fazla istemez ama PSU çok dandik veya yetersiz olabilir.

Hocam valla eskiden Everest 250W PSU kullanıyordum onda böyle bir sıkıntı olmadı ama sistem toplarım diye Nagas'ın 500W 80+ Bronze PSU'sunu almıştım Technopat YouTube kanalında da bir sistemde bu marka kullanıldı diye aldım 1 senedir sorun yok sistemi Win10a yükseltip güncelleyip bir de dönüştürücü değiştirip deneyeceğim.

Aynı sorun bende de var bu neden kaynaklı ekran kartını yeni aldım bozulacağına falan mı işaret bu.

Dostum sorun basit üst üste gelen sürücüleri kurduğunda oluşan nadir bir sorun diye biliyorum çözümü çok basit sadece dikkat etmen gereken 1 2 şey var DDU kullanman gerek bunun için yani sürücülerini windowsa zarar vermeden tamamiyle silen bir uygulama bunu pcne indir daha sonrasında açıp hangi ekran kartını kullanıyorsan onu seçip sadece sürücüleri silip yeniden başlat seçeneğine tıkla o otomatik olarak tüm sürücü dosyalarını siler tabii bunu yaptıktan sonra artık otomatik olarak işlemcinin kendi sürücüsünü kullanır bu da PC'de görüntü olarak epey kötü gözükür hemen en yeni sürücüyü yükleyip pcni yeniden başlat ve sürücü yükledğin zaman hep özel kurulum yapmasına dikkat et kabloluk bir şey değil bu.

Dostum sorun basit üst üste gelen sürücüleri kurduğunda oluşan nadir bir sorun diye biliyorum çözümü çok basit sadece dikkat etmen gereken 1 2 şey var DDU kullanman gerek bunun için yani sürücülerini Windows'a zarar vermeden tamamiyle silen bir uygulama bunu pcne indir daha sonrasında açıp hangi ekran kartını kullanıyorsan onu seçip sadece sürücüleri silip yeniden başlat seçeneğine tıkla o otomatik olarak tüm sürücü dosyalarını siler tabii bunu yaptıktan sonra artık otomatik olarak işlemcinin kendi sürücüsünü kullanır bu da PC'de görüntü olarak epey kötü gözükür hemen en yeni sürücüyü yükleyip pcni yeniden başlat ve sürücü yükledğin zaman hep özel kurulum yapmasına dikkat et kabloluk bir şey değil bu.

hocam istanbuldaysan benşm şu laptopa 8.1 yüklesek ben tamircide yapıyorum bu sorunlarla karşılaşıyorum adamlar baştan savma iş yapıyor ücreti karşilıgında bana bir yardımcı ol

Geri
Yukarı