RX5700 XT anlık siyah ekran

Celil Tosun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Gigabyte RX5700 XT Gaming OC modeline sahibim ve adrenalin 20.5.1'den sonraki bütün sürücülerde anlık bir siyah ekran oluşuyor. Sistem hata vermiyor fakat saliselik bir görüntü kaybı oluyor ve bu da rahatsız ediyor. Sistem hatası veren siyah ekran da oluyor fakat bu kadar sık değil.(Sistem hatası veren her sürücüde oluyor) AMD'ye mail attım ama cevap alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Sistem:
Ryzen 5 3600.
RX5700 XT.
Samsung 970 Evo Plus.
G.Skill flare X 16 GB 3200MHz.
Gigabyte B450M S2H.
Rampage rampart 600W 80+

OCCT ile güç kaynağı testi, FurMark ile ekran kartı testi yapıp; sonuçlarını bizimle paylaşabilir misiniz?

En ideali kaliteli 12V 750W, 12V 650W'da (iki ayrı PCI-e güç kablosu barındıran yani 4X PCI-e 8pin güç konnektörü olan) bazen kurtarabiliyor. Genellikle daha altı PSU'da perişan olunuyor 5700XT kullanırsanız. RMP 600 12V kanalından 550W civarı gördüğüm kadarıyla muhtemelen sorun PSU.

11111111111111111111.jpg

f7ff6d69b93480d33a4f45e0b48270d7.jpg

Veya kablo olabilir. 5. dakikadan sonrasını izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bende aynı modeli kullanıyorum çok fazla driver kaynaklı sorun var bende mesela monitörü 144Hz'ye aldığım zaman ekran kartı bellekleri masaüstünde bile 1750MHz'de tam yükte çalışıyor saçma bir şekilde 120Hz'ye geçince 200MHz'ye düşüyor sistemi toplıyalı 1 hafta oldu uğraşıp duruyorum bir daha tövbe AMD ekran kartı kullanmam almam da bedava verseler yine almam bundan sonraki ekran kartım NVIDIA olacak.

En ideali kaliteli 12V 750W, 12V 650W'da (iki ayrı PCI-e güç kablosu barındıran yani 4X PCI-e 8pin güç konnektörü olan) bazen kurtarabiliyor. Genellikle daha altı PSU'da perişan olunuyor 5700XT kullanırsanız. RMP 600 12V kanalından 550W civarı gördüğüm kadarıyla muhtemelen sorun PSU.

Eki Görüntüle 671371

Eki Görüntüle 671390

Veya kablo olabilir. 5. dakikadan sonrasını izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim hocam aynen bu şekilde sorun yaşıyorum. Paugge displayport 1.4 kullanıyorum.
OCCT ile güç kaynağı testi, FurMark ile ekran kartı testi yapıp; sonuçlarını bizimle paylaşabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• a.PNG
    a.PNG
    41,5 KB · Görüntüleme: 55
  • b.PNG
    b.PNG
    9,2 KB · Görüntüleme: 45
  • c.PNG
    c.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 49
  • d.PNG
    d.PNG
    15,3 KB · Görüntüleme: 42
  • e.PNG
    e.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 51
Videoyu izledim hocam aynen bu şekilde sorun yaşıyorum. Paugge DisplayPort 1.4 kullanıyorum.

İşte öyle olabiliyor (bu arada Power testi yapın) ama kesin sonuç çıkamayabiliyor dediğim gibi.

FurMark'ta sağlam masaüstün de reset atıyor gibi. Önce kablodan gidin olmadı güçlü önerilen gibi bir PSU ile denemeden bilemezsin çözülüyor mu çözülmüyor mu? Maalsef.

FreeSync kapatıp bir de farklı kablo ile deneyin önce.

Ve PSU bağlantısı PCI-e çift kablo olacak. Not: Tabi sürücü güvenli modda DDU ile silinip WHQL kurulacak.

d7Eb8p.jpg

Son düzenleme:
Sürücü kaynaklı olduğu kanısındayım. Oyun oynarken değil de müzik dinlerken ve Netflix'de gezinirken benim de başıma geldi. Daha önce gelmemişti. 20.8.2 kullanıyorum RX 580 Nitro+ OC. Monitör aç kapa yapıyormuş gibi hızlıca siyah ekran gel git yapıyor değil mi?

Sürücü kaynaklı olduğu kanısındayım. Oyun oynarken değil de müzik dinlerken ve Netflix'de gezinirken benim de başıma geldi. Daha önce gelmemişti. 20.8.2 kullanıyorum RX 580 Nitro+ OC. Monitör aç kapa yapıyormuş gibi hızlıca siyah ekran gel git yapıyor değil mi?
Aynen öyle oluyor.
İşte öyle olabiliyor (bu arada Power testi yapın) ama kesin sonuç çıkamayabiliyor dediğim gibi.

FurMark'ta sağlam masaüstün de reset atıyor gibi. Önce kablodan gidin olmadı güçlü önerilen gibi bir PSU ile denemeden bilemezsin çözülüyor mu çözülmüyor mu? Maalsef.

Ve PSU bağlantısı PCI-e çift kablo olacak. Not: Tabi sürücü güvenli modda DDU ile silinip WHQL kurulacak.

Eki Görüntüle 671428
Deneyeceğim hocam.

Eki Görüntüle 671428
Güç kaynağımda 1 tane PCI girişi var hocam.
Minimum 750W olan bir PSU almanızı tavsiye ediyorum hocam.
Siz siyah ekran sorunu yaşadınız mı hocam?

Dosya Ekleri

• b.PNG
    b.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:

Geri
Yukarı