Anlık Takılma ve Kasma Sorunu

Proveit

Kilopat
Daha fazla  
Rocket League oynarken zaman zaman takılıyor. Fakat bu anlık bir şekilde gerçekleşiyor, bazen 2-3 saniye sürdüğü PC nin zorlandığı oluyor. Isınıyordur diye kasa kapağını açtım gene de düzelmedi. 2 senedir bu zorunla cebelleşiyorum bıktım artık doğrusu. Oyun içi değerleri (takılmalar olduğu anda çektim) aşağıya atacağım yardımcı olabilir misiniz?

drob.png
dorpped.png

Rocket League oynarken zaman zaman takılıyor. Fakat bu anlık bir şekilde gerçekleşiyor, bazen 2-3 saniye sürdüğü PC nin zorlandığı oluyor. Isınıyordur diye kasa kapağını açtım gene de düzelmedi. 2 senedir bu zorunla cebelleşiyorum bıktım artık doğrusu. Oyun içi değerleri (takılmalar olduğu anda çektim) aşağıya atacağım yardımcı olabilir misiniz?

Eki Görüntüle 463642Eki Görüntüle 463644
Bir de Razer Cortex programını denesene belki o bir çözüm sağlar.
RAM belleğin kaç gb?
Her şeyi imzasında yazıyor.
RAM belleğin kaç gb?
Masaüstü sitesi iste diyerek görebilirsin.
V-Sync performansımı düşürüyor. Araç resmen hantallaşıyor seri oynayamıyorum.
Windows Game DVR kapalı mı? O da etki ediyor olabilir.

RAM belleğin kaç gb?
Ram 16 GB.
Bir de Razer Cortex programını denesene belki o bir çözüm sağlar.

Her şeyi imzasında yazıyor.

Masaüstü sitesi iste diyerek görebilirsin.

Windows Game DVR kapalı mı? O da etki ediyor olabilir.
Razer Cortex ne oluyor? Bir de Game DVR' a nerden bakarım ilk defa duydum Açıkçası.

Ram 16 GB.

Razer Cortex ne oluyor? Bir de Game DVR' a nerden bakarım ilk defa duydum Açıkçası.
Razer Cortex fps i aşırı arttıran bir uygulama. Game DVR da Windows un oyun kaydetme programı. Ama fps i çok etkiliyor. Arama yerine Oyun DVR yazarsan büyük ihtimalle çıkacaktır. Oradan kapatabilirsin. Kapanmazsa youtubeden bakabilirsin.

Benim FPS sıkıntım yok ki. Full ayarlarda 200 FPS i görüyorum zaten. Bir anlık düşüp takılmalara, kasmalara yol açıp geri yükseliyor.
Razer Cortex fps i aşırı arttıran bir uygulama. Game DVR da Windows un oyun kaydetme programı. Ama fps i çok etkiliyor. Arama yerine Oyun DVR yazarsan büyük ihtimalle çıkacaktır. Oradan kapatabilirsin. Kapanmazsa youtubeden bakabilirsin.
Benim FPS sıkıntım yok ki. Full ayarlarda 200 FPS i görüyorum zaten. Bir anlık düşüp takılmalara, kasmalara yol açıp geri yükseliyor. Dediğiniz Game DVR sanırım bu, ve kapalı.

1574610515900.png

Benim FPS sıkıntım yok ki. Full ayarlarda 200 FPS i görüyorum zaten. Bir anlık düşüp takılmalara, kasmalara yol açıp geri yükseliyor.

Benim FPS sıkıntım yok ki. Full ayarlarda 200 FPS i görüyorum zaten. Bir anlık düşüp takılmalara, kasmalara yol açıp geri yükseliyor. Dediğiniz Game DVR sanırım bu, ve kapalı.

Eki Görüntüle 463909
Takılmaların sebebi bu olabilir diye düşündüm. Recep Baktaş'ı etiketlerseniz belki görür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı