Anlık yükselen ping

• Konuyu başlatan OE06
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 723

OE06

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Pingim aslında çok güzel sanırım santrale bayağı yakınım EU serverlarda bile 28-30 arası. Ama interneti bağlattığımdan beri çözemediğim anlık yükselme sorunu var pingde. 70-80 saniyede bir anlık olarak 400-500e çıkıyor ve düzeliyor. Vodafone'da aynı sorun vardı TTNET'e geçtim sorun devam ediyor. Altyapı olmadığı için ADSL kullanıyorum. Ethernet'le bağlıyım bu arada. Yani yapmadığım işlem kalmadı bir öneriniz yoksa sıva altı kablolarda sorun var diyeceğim başka bir ihtimal kalmadı kafamda. Var mı güzel bir öneriniz?

Pingim aslında çok güzel sanırım santrale bayağı yakınım eu serverlarda bile 28-30 arası. Ama interneti bağlattığımdan beri çözemediğim anlık yükselme sorunu var pingde. 70-80 saniyede bir anlık olarak 400-500e çıkıyor ve düzeliyor. Vodafone'da aynı sorun vardı TTNET'e geçtim sorun devam ediyor. Altyapı olmadığı için ADSL kullanıyorum. Ethernet'le bağlıyım bu arada. Yani yapmadığım işlem kalmadı bir öneriniz yoksa sıva altı kablolarda sorun var diyeceğim başka bir ihtimal kalmadı kafamda. Var mı güzel bir öneriniz?

Ethernet kablon CAT6 mı?

Çok bilgim yok fakat internet sağlayıcını arayıp sorabilirsin ek olarak modem arayüzüne girip değerleri kontrol edebilirsin aradığında ping attırmasını söyle büyük ihtimalle düzelcektir (yanlışım olabilir fazla bilgim yok)

Pingim aslında çok güzel sanırım santrale bayağı yakınım eu serverlarda bile 28-30 arası. Ama interneti bağlattığımdan beri çözemediğim anlık yükselme sorunu var pingde. 70-80 saniyede bir anlık olarak 400-500e çıkıyor ve düzeliyor. Vodafone'da aynı sorun vardı TTNET'e geçtim sorun devam ediyor. Altyapı olmadığı için ADSL kullanıyorum. Ethernet'le bağlıyım bu arada. Yani yapmadığım işlem kalmadı bir öneriniz yoksa sıva altı kablolarda sorun var diyeceğim başka bir ihtimal kalmadı kafamda. Var mı güzel bir öneriniz?

Bilgisayarına yukledigin bir virusten dolayı senin PC YouTube, Instagram, tweeter botu olmuş olabilir bu yüzden cok fazla internet kaybi yasayabilirsin. Modem arayuzunde var mi bilmiyorum ama saatlik paket dagitimina bak uçuk derecede gozukuyorsa internetten cozumunu aramalisin.

Ethernet kablon CAT6 mı?
cat6 evet. birden fazla cat6 kablo ile denedim sorun kabloda değil yani.
Bilgisayarına yukledigin bir virusten dolayı senin PC YouTube, Instagram, tweeter botu olmuş olabilir bu yüzden cok fazla internet kaybi yasayabilirsin. Modem arayuzunde var mi bilmiyorum ama saatlik paket dagitimina bak uçuk derecede gozukuyorsa internetten cozumunu aramalisi
Formattan hemen sonra da aynısı oluyor. Sağlam virüs taraması yaptım çok kez. :/
Paket kaybın var mı?
Paket kaybı yok.

Aynı ağda internete bağlanan ev halkı varsa onların video izleme vb işlemleri etkiliyor olabilir. Modeminizde varsa QOS ayarları ile bant genişliğini cihazlara göre bölebilirsiniz. Modeminizde bu özellik yoksa destekleyen bir router alabilirsiniz

Aynı ağda internete bağlanan ev halkı varsa onların video izleme vb işlemleri etkiliyor olabilir. Modeminizde varsa QOS ayarları ile bant genişliğini cihazlara göre bölebilirsiniz. Modeminizde bu özellik yoksa destekleyen bir router alabilirsiniz
Tek yaşıyorum, alışkanlık oldu artık wi-fi' da telefon bile bağlı değil. :/
Benim son düşüncem artık bina ADSL hattında sorun olduğu yönünde. Eski bina altyapısı buna neden olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı