ANNADENIZ-BUNE Hazır Sisteme Anakart Önerisi

Bana oradaki PC Hocası XT-1 sistem de güzel gelmişti hocam, o nasıl dersiniz?
Hocam ram ve ssd dışında Annadeniz sistemi daha iyi değil mi anakartları zaten aynı 3060ti daha iyi diye biliyorum, o yüzden de annadenizi düsündüm ram ssd gibi komponentleri değiştirmek daha kolay ekran kartına göre malum stoklar ve ekonomi ekran kartı değiştirmek cok zor

Hocam RAM ve SSD dışında annadeniz sistemi daha iyi değil mi anakartları zaten aynı 3060 Ti daha iyi diye biliyorum, o yüzden de annadenizi düsündüm RAM SSD gibi komponentleri değiştirmek daha kolay ekran kartına göre malum stoklar ve ekonomi ekran kartı değiştirmek cok zor.

Doğrudur, ekran kartı malum biraz daha zor. Eğer RAM ve SSD gibi şeyleri değiştirecekseniz sorun değil fakat anakart da değiştirseniz fena olmaz, o da bütün sistemi "sök-tak" yapmak anlamına geliyor. O yüzden biraz da en düşük zahmetle en ideal sistemi bulmaya çalıştım. Ama sizin için sorun olmayacaksa evet annadeniz sistem alınır.

Doğrudur, ekran kartı malum biraz daha zor. Eğer RAM ve SSD gibi şeyleri değiştirecekseniz sorun değil fakat anakart da değiştirseniz fena olmaz, o da bütün sistemi "sök-tak" yapmak anlamına geliyor. O yüzden biraz da en düşük zahmetle en ideal sistemi bulmaya çalıştım. Ama sizin için sorun olmayacaksa evet annadeniz sistem alınır.
Ben de anakartı ek olarak alıp direk ona monte yaptırmayı düşündüm eğer olursa cok iyi olur yoksa bütün sistemi sök tak yaparım artık çünkü fiyat daha önemli bence + çok da uzak değilim sistemlere halledebilirim diye düşünüyorum ben olabildiğince f/p olsun istiyorum ilk alırken sonrasında ekleme çıkarma da yaparım

@Sir Benjamin onun parçala kalitesi daha iyi tabii ki. 3200Mhz RAM'ler, DRAM'li NVMe, ROG Strix soğutmalı kart. Ama anakart yine çöp. Öbür tarafta da 3060 Ti var. O yüzden o tercihi konu sahibi yapmalı.

Belki şöyle bir şey de yapılabilir:

ANNADENİZ sistemdeki RAM ve SSD'yi (opsiyonel olarak) satarak, PC Hocası XT-1 sistemdeki RAM ve SSD'yi alarak parça kalitesini yükseltebilir. Tabii anakart değişimi ile. Bu şekilde nasıl olur? @kino

Ayrıca siz de böyle bir şey uygulamak ister misiniz? @erhan191

Belki şöyle bir şey de yapılabilir:

ANNADENİZ sistemdeki RAM ve SSD'yi (opsiyonel olarak) satarak, PC Hocası XT-1 sistemdeki RAM ve SSD'yi alarak parça kalitesini yükseltebilir. Tabii anakart değişimi ile. Bu şekilde nasıl olur? @kino

Ayrıca siz de böyle bir şey uygulamak ister misiniz? @erhan191
Aynen başlangıçta bu sistemi alıp sonrasında parçaları yavaş yavaş satarak upgrade etmeyi düşünüyyorum
@erhan191 bu bütçede 3060 veya 3600'lü sistem alma istediğini yap. Hangisi içine siniyorsa onu al. Uzun yıllar 1080P'de akar hepsi.
r5600x ve 3060ti ikilisini düşünüyorum uzun yıllardır laptop kullanıyorum malum onlarda oyun oynamak cok mümkün değil o yüzden bu sistemler eşekten inip ferrariye binmişim gibi benim için fakat yine en f/p ve geleceğe dönük olanı seçmeye çalısıyorum

@erhan191 ANNADENIZ sistemi alıp bir adet soğutucu takarsın içine. O zaman bütçene göre buradan konu açarsın. Diğer parçaların bana göre çok acelesi yok. Sonra anakartı da değiştirir kaliteli bir modele geçersin.
Ben de öyle düşünüyorum yine siteyle de konusucam eğer onlar da yapıyorlarsa montajı direk oradan da alabilirim.
@erhan191 ANNADENIZ sistemi alıp bir adet soğutucu takarsın içine. O zaman bütçene göre buradan konu açarsın. Diğer parçaların bana göre çok acelesi yok. Sonra anakartı da değiştirir kaliteli bir modele geçersin.
Hocam arkadaşın attığı Id cooling fanını alsam nasıl sizce ve 650 w psu da sorun yaratmaz değil mi o sistemde

Son düzenleme:

Geri
Yukarı