Anne kedi yavrularına tıslıyor ve vuruyor

• Konuyu başlatan nefti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 24B
Beslediğim anne kedi yavrularını yanına yaklaştırmıyor, yavrular yanından geçerken durduk yere garip sesler çıkarıp vuruyor, mama yerken yavruları yaklaştırmıyor ve yaklaşırlarsa tıslayıp vuruyor. Sebebi nedir acaba? Benim yapmam gereken bir şey var mı? Yavrular ile anneyi aynı ortamda tutamıyorum resmen.
Ekmek kavgası bu aslanım , tıslayacak tabi :D Bizim yavru köpekler, kemik için birbirlerinin karınlarını ısırıp kopartıyorlardı. Zor ayırdık. 😳

Hocam bizimki birden düzeldi, hatta bizim buraya bir yavru kedi daha geldi başka kedinin yavrusu bizim yavruyla birbirine alıştılar ikisini de kucağımda severken anne kedi geldi ikisini de iyice yaladı, sonbahar olduğu için kızgınlık döneminde olabilir.

Bizimki bana bile saldırıyor, dokundurtmuyor kendisine. Kedi kafayı yedi. Düzeleceğini sanmıyorum. Yavrusu erkek büyük ihtimal düşman olarak görüyor.

Beslediğim anne kedi yavrularını yanına yaklaştırmıyor, yavrular yanından geçerken durduk yere garip sesler çıkarıp vuruyor, mama yerken yavruları yaklaştırmıyor ve yaklaşırlarsa tıslayıp vuruyor. Sebebi nedir acaba? Benim yapmam gereken bir şey var mı? Yavrular ile anneyi aynı ortamda tutamıyorum resmen.
Anne kedi içgüdüsel olarak yavrusunu doğumdan 5 -6 ay sonra onu terk eder her anne kedinin yaptığı gibi yani yavrular artık büyüdüğü ve olgunlaştığı için doğaya salar ve istemez aynı durumu bende yaşıyorum dişi kedim 2 kez doğurdu ve tekrar hamile evde toplam 6 kedi var yavrularına aynı hareketi yapıyor eğer yavru ve anne kediyi aynı ortamda bakıyorsan uzaklaştırmalısın.

Yavrulara dokundunuzmu yeni doğmuş kediye dokunulmaz çünkü sizin kokunuz siner üstüne ve anne yavrularını tanımaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı