Annem ile ablam kavga ediyor

rybrak

Centipat
Yani başlıktan da görebileceğiniz üzere sürekli kavga ediyorlar ablam ayrıca psikoloğa da gidiyor yaşı 16, 3 haftadır gidiyor psikoloğa, ne diyorsunuz düzelir mi? Çünkü ben artık acayip bıktım kavgaları umurumda değil fakat evde sürekli araları bozuk olmasından dolayı beni aynı bir köle gibi aracı olarak kullandırtmalarından çok sıkıldım. Evdeki huzur da sürekli bozuluyor bıktım artık.

Psikoloğa düzenli devam etsin düzelir.
Yani böyle bir düzeliyor yanımıza yaklaşıyor muhabbet ediyor, sonra bir anda nasıl desem atıyorum en kolayından şu ders çalış mevzusu, "aynen, yaparım, hıhı" bu tarz cevaplarla annem'i sinir ediyor, annem cevap verme bana diyor, yine aynı şeyleri yapıyor, kavga ediyorlar. (ayrıyeten annem öyle ders çalış diye baskı yapan birisi değil sadece örnek için dedim)

Yani böyle bir düzeliyor yanımıza yaklaşıyor muhabbet ediyor, sonra bir anda nasıl desem atıyorum en kolayından şu ders çalış mevzusu, "aynen, yaparım, hıhı" bu tarz cevaplarla annem'i sinir ediyor, annem cevap verme bana diyor, yine aynı şeyleri yapıyor, kavga ediyorlar. (ayrıyeten annem öyle ders çalış diye baskı yapan birisi değil sadece örnek için dedim)
Zamana bırakmaktan başka çare yok. Biraz devam etsin psikoloğa.

Ergenlikten kaynaklı da olabilir ama annen de çok üstüne gitmese iyi olur.

Yani başlıktan da görebileceğiniz üzere sürekli kavga ediyorlar ablam ayrıca psikoloğa da gidiyor yaşı 16, 3 haftadır gidiyor psikoloğa, ne diyorsunuz düzelir mi? Çünkü ben artık acayip bıktım kavgaları umurumda değil fakat evde sürekli araları bozuk olmasından dolayı beni aynı bir köle gibi aracı olarak kullandırtmalarından çok sıkıldım. Evdeki huzur da sürekli bozuluyor bıktım artık.
Kavga sebebi?

Ya dağınıklıktan değil, kendisinde teknoloji kullanımı aşırı fazla, aşırı aşırı fazla.

Neden dolayı çıkıyor kavgalar? Belki siz aradaki sorunu çözebilirsiniz. Kavgaya dönüşüyorsa bence konu iki tarafın iletişim kurmayı becerememesi olabilir. İki tarafta kendini anlatamayıp karşı tarafta anlamıyorsa sinirleniyor olabilirler. Ama ben ilk ebeveyni suçlarım karşı taraf o hale gelene kadar neredelermiş neden ilgilenmemişler ona bakmak lazım. Ebeveynin iyi bir iletişimi varsa çocuğu ile her gün kavga halinde olmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı