Çözüldü Annem ile babam çok sert kavga ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muhtar abi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç aydır durum böyle. Şu an annem evden ayrılıyor babam sinir krizi geçirdi, ne yapmalıyım? Babam 46 yaşında annem 42.
Annem bavulla evden ayrılıyor.

Çözüm
Arkadaşımızın morali bir tık da olsa düzelmesi için yapmış olabilir. Az önce ben de benzer bir şey yaptığım ancak yaptığıma üzülüp sildim bilginiz olsun. Ama kişiliğini bilmediğim için böyle bir şey yapmam doğru değildi.

Tabii böyle bir şey için yapmış olabilir ama burada adam hüzünlüyüm veya kederliyim dememiş ne yapmam gerekiyor demiş yani bu konudaki amaç öğüt vermek.
Kesinlikle birbirlerinden uzak kalmaları en doğrusu. En azından şimdilik ama anladığım kadarıyla bir ilişkinin ayakta kalmasını sağlayan şey sevgi-saygı ortadan kalkmış gibi duruyor. Babanızın yanlış bir şey yapma ihtimaline karşı tetikte olun. Eğer bir sahnede silah görünüyorsa mutlaka patlar söyleminden yola çıkarak eğer babanız şiddet uygulama söylemlerinde bulunup tehdit ediyorsa bu er yada geç şiddet uygulayacağı anlamına gelir. En iyisi ayrılmaları olacak gibi duruyor.

Ayrı kalsınlar yetişkinler kavga edip aynı ortamda kalmaya devam ederse kavga çok daha fazla büyüyor kaç kez şahit oldum fakat herhangi bir şiddet sözlü, fiziksel fark etmez söz konusu ise ebeveynlerinizin karşına çıkın derim onlarla konuşun. Yaşınız küçük ise de akraba veya çok yakın olduğunuz komşuları araya sokun.

Bencede bir süre ayrı kalmaları en iyisidir. Yoksa devamı fiziksel şiddetle sonlanabilir. Sen ikisinide olabildiğince sakin tut her zaman. Kavga ederlerken konuyu hızlıca sonlandırmaya dağıtmaya çalış. İlgiyi kendine çektirmeye çalış. Ki kavga dursun.

Tek amacın şaka yapmak mı gerçekten soruyorum? Yapılacak yer mi?
Arkadaşımızın morali bir tık da olsa düzelmesi için yapmış olabilir. Az önce ben de benzer bir şey yaptığım ancak yaptığıma üzülüp sildim bilginiz olsun. Ama kişiliğini bilmediğim için böyle bir şey yapmam doğru değildi.

Tabii böyle bir şey için yapmış olabilir ama burada adam hüzünlüyüm veya kederliyim dememiş ne yapmam gerekiyor demiş yani bu konudaki amaç öğüt vermek.

Çözüm
Doğru söylüyorsun ama üzgün olduğu her halükarda değiştirilemez. Empati yapmayı denedim neler hissettiğini anlamaya çalışıyorum.
Birkaç aydır durum böyle. Şu an annem evden ayrılıyor babam sinir krizi geçirdi, ne yapmalıyım? Babam 46 yaşında annem 42.
Annem bavulla evden ayrılıyor.
Bu arada ikisini bir araya getirebilecek tek ortak noktaları sen olabilirsin. Ortalık baya sakinleşsin ilk önce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı