Annem ile babam boşanmış ve haberim yok

Geçmiş olsun dostum öncelikle şu an içinde olduğun ruh halini anlıyorum aynı olayı yaşamış biri olarak ama şunu söyleyeyim kimi seçersen seç zaten bir zamandan sonra inan ki seçmediğin kişi arayıp sormayacak bile aynı durumda ben annem ile kaldım 8 yaşındaydım olaylar olduğu sırada ve 13 sene babamı görmedim ne o aradı ne ben 13 sene sonra askere gideceğim gün gördüm o kadar askerliği yapalı 1 sene oluyor o zamandan beri tekrarda görmedim.

Benim anneme güvenim berber olayından sonra kalmadı. Babamla kalacağım galiba.
Sen kimde kalmamı önerirsin?

Hocam çok üzüldüm dediğin doğruysa 2'side masum değil. Hiç babaanne ananne vb yakının yok mu?

Çünkü böyle bir olay yaşanmış olsam 2'si ile de kalacağımı sanmıyorum. Eğer maddi açıdan seni baban rahatlatıcaksa babanda kal parasını sömür biriktir. 18 olunca da üniversite için çıkarsın ablanda varmış yardımcı olur. Ailen umarım azıcık düşüncelidir sizi harcamazlar.

Ah kardeşim üzüldüm ya. Bende 25 yaşında abinim ben 5 yaşındayken ayrılmış bizimkiler ben pek hatırlamıyorum ama bu süreçte çocuklar çok zarar görüyor. Ben ortada kaldım dımdızlak bir sağa götürdüler beni bir sola. Beni de babaannem büyüttü. Ama dediğim gibi ne babamdan hayır gördüm ne annemden. Ama şimdi neredeyim annemin oturduğu aynı apartmanda oturuyorum. Çok zor kardeşim senin yaşında daha ufak. Bu arada ablanda gitmesin öyle yabancıların evine kız başına. Ailesi izin veriyor falan hikaye kimse kimseye bedava zehir vermez bu devirde kız başıyla kötü yollara düşer Allah korusun. Ya babanla kalsın ya annenle. Benim düşüncem ikinizde babanızla kalın.

Ah kardeşim üzüldüm ya. Bende 25 yaşında abinim ben 5 yaşındayken ayrılmış bizimkiler ben pek hatırlamıyorum ama bu süreçte çocuklar çok zarar görüyor. Ben ortada kaldım dımdızlak bir sağa götürdüler beni bir sola. Beni de babaannem büyüttü. Ama dediğim gibi ne babamdan hayır gördüm ne annemden. Ama şimdi neredeyim annemin oturduğu aynı apartmanda oturuyorum. Çok zor kardeşim senin yaşında daha ufak. Bu arada ablanda gitmesin öyle yabancıların evine kız başına. Ailesi izin veriyor falan hikaye kimse kimseye bedava zehir vermez bu devirde kız başıyla kötü yollara düşer Allah korusun. Ya babanla kalsın ya annenle. Benim düşüncem ikinizde babanızla kalın.
Belki haddime değil ama en doğru yaklaşımın bu olduğunu düşünüyorum hem sen hem ablan için.
@Flıffuwq

En haklı yorum. Kimse kimseye günahını vermez şu devirde. Ablan birkaç aya kalmaz ağlayarak döner bile. Başta tamam derler sonra yük oluyor diye geri dönmek zorunda kalır. Arkadaşıyla arası bozulsa tek başına kalakalır zaten. En mantıklısı yük olmamak için en çok para kazananın yanında kalmak (eğer dede, anneanne ve babaanne hayatta veya varlıklı değilse).

Dostum şimdi bu bizim karar vereceğimiz bir durum değil lakin sana önerim nerede mutlu olacaksan orada kalman ve aileni cidden kınıyorum boşanacak iseler ailedeki her bireyin haberi olması gerekir.

Geri
Yukarı