Annem ve babam bana hiç güvenmiyorlar

Hep bana bu okumaz sanayiye veririm vb. şeyler söylüyorlar ve kötü oluyorum. Napayım bilemedim.
Kardeşim bazı insanlar ne yazık ki doğru ailelerden gelmiyor. Belki seni motive etmek ve belki de derslerine yeteri kadar yoğunlaşmadığın için bu yöntem ile kızıyorlardır. Sanayi zor ve pis bir yer olduğu için okumazsan yerinin anca orası olacağını vurguluyor ve seni yanlış yolundan döndürmek için bu metodu kullanıyor olabilirler.

Ha ama iş farklı ise demek istediğim ailen seni sevmiyor ve sırf kötülük olsun diye bu şekil konuşuyorlar ise yapman gereken üniversitede başka şehire gitmek ve bağını tamamen koparmak.

Umarım durum ilki gibidir. Kariyerinde başarılar dilerim.

Kardeşim bazı insanlar ne yazık ki doğru ailelerden gelmiyor. Belki seni motive etmek ve belki de derslerine yeteri kadar yoğunlaşmadığın için bu yöntem ile kızıyorlardır. Sanayi zor ve pis bir yer olduğu için okumazsan yerinin anca orası olacağını vurguluyor ve seni yanlış yolundan döndürmek için bu metodu kullanıyor olabilirler.

Ha ama iş farklı ise demek istediğim ailen seni sevmiyor ve sırf kötülük olsun diye bu şekil konuşuyorlar ise yapman gereken üniversitede başka şehre gitmek ve bağını tamamen koparmak.

Umarım durum ilki gibidir. Kariyerinde başarılar dilerim.

Teşekkür ederim sağ olun.

Selam kardeşim.
Özetle; önceki jenerasyonun motive etme şekli diyebiliriz. Sana güvenmediklerini yada sevmediklerini düşünmüyorum. Bize göre yanlış, yıldırıcı ve hatta sinir bozucu da olsa; onların doğru bildiği yöntem bu maalesef. Çok takılma, kendine inana ve çok çalış.

Bana da babam aynen öyle söylerdi. Sonuç olarak; ben ortaokuldan sonra 2 sene sanayide çalıştım(tornacı oldum:). Sonrasında ciddi, ciddi babamla tekrar konuşup okuyacağımı söyledim. "Peki" dedi. 2 sene aradan sonra okula başladım tekrar. İlk bir kaç ay çok zorlansam da toparladım. Sonuç olarak artık yazılım mühendisiyim ;)

Kendinden vazgeçme...

Yeni konular

Geri
Yukarı