Annemin beni affetmesi için ne yapmalıyım?

Tamam. Annem geldiğimde ondan büyük bir özür dileyeceğim ki dersimi aldığımı söyleceğim ona. Bugün 64 soru çözdüm. Ve hepsi düzenli ve disiplinliydi.

Ve pişman oldum yaptıklarımdan. Resmen Annemi ağlatmam benim kendimden utanmama neden oldu. Yemin ediyorum yazıklar olsun bana.

Acımı içimden hissediyorum. Dışa vurmuyorum. Ama o kadar pişmanım ki korkuyorum.

Tamam. Annem geldiğimde ondan büyük bir özür dileyeceğim ki dersimi aldığımı söyleceğim ona. Bugün 64 soru çözdüm. Ve hepsi düzenli ve disiplinliydi.

Ve pişman oldum yaptıklarımdan. Resmen Annemi ağlatmam benim kendimden utanmama neden oldu. Yemin ediyorum yazıklar olsun bana.

Acımı içimden hissediyorum. Dışa vurmuyorum. Ama o kadar pişmanım ki korkuyorum.

Korkacak bir şey yok. Bir hata yapmışsınız düzelir. Hatasız kul olmaz.

Ben hayırsız bir evlatım.

Annem için çalışıyorum. Ve ben bundan pişmanlık duyuyorum.

Kendiniz için çalışmalısınız. Anneniz için 100 soru yerine kendiniz için 1 soru çözmeniz daha yararlı.

Haklısınız. Keşke kendim için çalışabilsem.
Peki sen ne istiyorsun? Hangi mesleği yaparsan mutlu olursun ve geçimini sağlayabilirsin? Açtığın önceki konulara baktım annen de baban da doktor sanırım ve bu sende baskı oluşturuyor. Baskı yüzünden çalışmaya çalışıyorsun. Kendi istediğin hedefe doğru gitmezsen zaten ne kadar düzgün öğrenebilirsin ki. Kendine hedef koyman gerek örneğin X mesleği için X bölümüne gideceğim ve bunun için 'KENDİ EMEĞİMLE' çalışacağım. Yoksa sen dersleri gidilmesi gereken yol değilde hayatın sana çıkardığı boş zor şeyler olarak görürsün.

Yanlış anlaşılabilirim belki fakat 19 yaşındaki bir bireye böyle muamele yapılması çok tuhaf. 19 yaşındaki birisinin kendi kararlarını verebileceğine artık alışmak gerek. Benim de annem çok korumacıydı ve yavaş yavaş onu bu duruma alıştırdım. Ben de 20 yaşındayım.
Senin yapacağın şey bir şekilde gönlünü alman (ona ufak bir hediye alabilirsin veya durumu düzgünce konuşabilirsin)ve annenin seni hiçbir zaman affetmeyeceğini düşünmeyi bırakman olacak.

Ben hayırsız bir evlatım.

Annem için çalışıyorum. Ve ben bundan pişmanlık duyuyorum.

Ve kesinlikle en başta kendini düşünmelisin. Aileni kendinden daha önemli yaparsan bu durum, ailen buna alışık olduğundan senin kendini geliştirmene engel olacak. Tabi ki ailen de 2.planda olsun ve onu da çok önemse fakat kendinden ödün vermeyecek şekilde.

19 yaşımdayım.
19 yaşında erişkin bir bireye annesinin soru denetimi yapması, üstüne üstlük soruları önceden bildiği için ağlaması gerçekten çok anormal bir durum.

Ama bu konuyu 8 yaşında bir çocuk açmış olsaydı ona "git annenden özür dile durumu açıkla ve bir dahaki sefere daha dikkatli olacağını söyle" derdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı