Annesi tarafından terk edilen yavru kediye ne yapmalıyım?

Şimdilik Süt ile Ilık suyu karıştırıp şırınga yardımıyla vermeye başladım. Ne kadar sıklıkla yiyorlar bilmiyorum ama 1 saate kadar çıkıp tekrardan beslerim. Annesi konusunda da umudu hala yitirmiş değilim :D. Umarım gelip alır. Onun haricinde süt tozu değil de normal olarak Süt ile Ilık suyu karıştırıp içirmeye devam etsem olmaz mı?

Not: Gece yattığımda sabaha kadar idare edebilir mi yoksa alarm kurayım mı?
Reis alarm kurmak sana kalmış ne kadar uyurusun ne kadar beklersin bilemeyiz. Ve süt konusuna gelirsek süt kediler öldürebilir bile. Kaynak.

Yavru kedilere süt vermek tıpkı yetişkin kedilerde olduğu gibi ishale yol açar ve yavru kedilerin bünyesi zayıf olduğundan bu hastalık onların hayatlarını kaybetmelerine dahi sebep olabilir. Annesi kaybetmiş yavru kedilere ne yapmalıyız gibi bir durum karşısında ise yavru kedi süt tozu kullanabilirsiniz.14 Mar 2020

Hocam yani sütü alın ve süt tozu verin bu bir bildiğin zorunluluk gibi bişey. Ve cidden veterinere gidin. Siz kediler yeni doğmuş olabilir diyorsunuz. Yeni olsada ve sokaktan geldiği için bit, parazit eve getirebilir. Çok dikkatli olun. Bence şimdi en yakın veterinere gidin ve yavrucakları sahiplenin. Şunu unutmayın çok sevap işlemiş olursunuz. Onlar yaşamak istiyor onlarında hayatı var ve bu yüzden dışarı salmayın. Ben 1 2 tane dışarda 1 aylığa yakın kedi gördüm ve veterinere götürüp emanet ettim. Yemek yedirdiler veterineler. Vitamin ve aşı yaptılar. Ve son olarak unutmayın eğer sahipenirseniz hiç ama hiç pişman olmassınız emin olun :)

Reis alarm kurmak sana kalmış ne kadar uyurusun ne kadar beklersin bilemeyiz. Ve süt konusuna gelirsek süt kediler öldürebilir bile. Kaynak.

Yavru kedilere süt vermek tıpkı yetişkin kedilerde olduğu gibi ishale yol açar ve yavru kedilerin bünyesi zayıf olduğundan bu hastalık onların hayatlarını kaybetmelerine dahi sebep olabilir. Annesi kaybetmiş yavru kedilere ne yapmalıyız gibi bir durum karşısında ise yavru kedi süt tozu kullanabilirsiniz.14 Mar 2020

Hocam yani sütü alın ve süt tozu verin bu bir bildiğin zorunluluk gibi bişey. Ve cidden veterinere gidin. Siz kediler yeni doğmuş olabilir diyorsunuz. Yeni olsada ve sokaktan geldiği için bit, parazit eve getirebilir. Çok dikkatli olun. Bence şimdi en yakın veterinere gidin ve yavrucakları sahiplenin. Şunu unutmayın çok sevap işlemiş olursunuz. Onlar yaşamak istiyor onlarında hayatı var ve bu yüzden dışarı salmayın. Ben 1 2 tane dışarda 1 aylığa yakın kedi gördüm ve veterinere götürüp emanet ettim. Yemek yedirdiler veterineler. Vitamin ve aşı yaptılar. Ve son olarak unutmayın eğer sahipenirseniz hiç ama hiç pişman olmassınız emin olun :)
Şimdi sahiplenme olayı biraz yaş. Dediğim gibi evdekiler kesinlikle kedi istemiyorlar. Şimdilik balkonda beslememe izin verdiler ben de küçük bir şey yaptım kendimce üşümesin diye. Veterinere götürüp gerekli bilgiyi alabilirim ve eğer alırlarsa veririm diye düşünüyorum. Ben de elimden geleni yapacağım fakat ben kediye yeterince iyi bakabileceğimi gerçekten düşünmüyorum çünkü tecrübesizliği geçtim hiç tecrübem yok. Hayatımdaki ilk kedi besleyişim ve bu daha küçücük bir yavru. Biraz büyük olup mama vs yiyebilse hiç sıkıntı yok. Şu anki durum gerçekten sıkıntılı benim için. Dediğim gibi elimden geleni yapacağım. Tavsiyeleriniz için de ayrıca teşekkürler.

Şöyle bir kumar oynamak istiyorum sizce tutar mı? Dedemin orada yine yeni yavrulamış bir kedi var ve bu kedi bir yavrusunu kaybetti. Onun yavruları bundan biraz daha büyük ama sizce bu yavruyu götürsek kabul eder mi? Kabul edip etmediğini nasıl anlayabiliriz?

Şöyle bir kumar oynamak istiyorum sizce tutar mı? Dedemin orada yine yeni yavrulamış bir kedi var ve bu kedi bir yavrusunu kaybetti. Onun yavruları bundan biraz daha büyük ama sizce bu yavruyu götürsek kabul eder mi? Kabul edip etmediğini nasıl anlayabiliriz?
Kabul etmez. Yavrularını falan korumak için tıslayabilir ve bırakıp gider. Eğer bakamıycaksanız veterinere gidin bakım yaptırıp barınağa emanet edin veya veteriner sizi yönlendirsin.

Bizim de bir akraba var kedisi annesiz büyümüş bildiğim. Ben onun annesiyim diyor hatta. Neyse bu kedi yurt görevlisi gibi. Onun bunun istemediği yavruyu alıp besliyip bakıyormuş kedi. Baya tatlılar. Aklıma o geldi.

Arkadaşlar, öncelikle küçük arkadaşım başta olmak üzere ondan ve sizden çok özür diliyorum. Umarım affedebilirsiniz.

Bu akşam, daha doğrusu sabaha doğru saat 5 sularında yemeğini vermek için kalktım. Çok halsizdi. Miyavlıyordu ama bir görseniz o kadar içten o kadar sessiz miyavlıyordu ki bir sıkıntının olduğunu anında anlayabilirdiniz. İşte ben de anladım. Yemek veremedim. Daha yutkunamıyordu bile, ayaklarını, kollarını hareket ettiremiyordu bile. Elime aldım. Sadece bakabildim. Sadece sevebildim. Elimden hiç bir şey gelmedi. Birkaç dakika elimde durduktan sonra dayanamadım yerine bıraktım. Yatmaya çalıştım ama yatamadım. Aklım bir yandan hep onda. Çok nadir tekrar tekrar miyavlamaya çalışıyor. Uyuyamadım dediğim gibi. Çok geçmedi miyavlama sesi falan gelmedi. Dedim inşallah uyumuştur. Kalkıp bakmaya cesaret edemedim. Ama içime sinmedi. Çok geçmeden ben de kalktım baktım. Ve arkadaşımın öldüğünü o zaman gördüm. Sanki çocuğum ölmüş gibi ağlamaya başladım. Şu an bunu yazarken bile ağlıyorum. Bir daha bir asır ağlamam herhalde. Kokusu hala elimde. Gitmesin diye elimi bile yıkamıyorum. Herkesten ve ondan tekrardan özür dilerim. Çok özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı