Anneyle babanın kavga etmesi

Annemle babam her hafta olmasa da ayda bir kez illa kavga ediyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Babam bizi çok gezdirmez. Annem de gezdirmesini ister. Babamda da o heves yok. Sürekli böyle olaylar yüzünden kavga ediyorlar. Sadece bunlar değil. Daha aile içi problemler var. Ne yapabilirim? Şiddet olacağını düşünmüyorum ama şiddete kadar gidebilir olaylar. Sizce ne yapayım?

Bir şey kırıp birbirlerini bayılacak kadar üzüyorlar mı strese sokuyorlar mı?

Baban annenin çok rahatsız olduğu bir şeyi ya da annen babanın çok rahatsız olduğu bir şeyi yapıyor mu?

Eğer bir şey kırıp çarpıyorlarsa, birbirlerini ciddi olmasalar da tehdit ediyorlarsa sonu kötü biter. Dikkat et ve uyar. Çok işe yaramaz fakat başka şeyler de deneyebilirsin.

Aldırma. Bende çocukluğumdan yana var, alışıyor insan. Tabii bıkıp evi terk etme isteği oluşuyor eğer evde huzur yoksa, nitekim bu durum beni etkilemişti ve bu yüzden evden uzakta bir okul kazanmıştım, yurtta kalmayı tercih etmiştim. Huzursuzsan çık dışarı dolaş biraz, gideceğin takılacağın güzel bir mekan varsa oraya gidip kafanı da dağıtabilirsin.

Aramıza hoş geldin...
Bu hafif düzeyde bir kavga. Hatta normal düzeyde. Pek bir önem arz etmiyor.
Yaşın ilerledikçe bu kavgalardan korkmazsın. Tabi eğer bu durum ileri bir safhaya taşınmazsa.

Aramıza hoş geldin...
Bu hafif düzeyde bir kavga. Hatta normal düzeyde. Pek bir önem arz etmiyor.
Yaşın ilerledikçe bu kavgalardan korkmazsın. Tabi eğer bu durum ileri bir safhaya taşınmazsa.

Bu yüzden bir an önce her şeyi kontrol edebileceğim yaşa gelmek istiyorum.
Kitaplara inanıyorsan uzun bir dua oku yani yasin suresi gibi pek mantıklı bulmazdım böyle olaylar olunca dua etmeyi ama işe yaramıştı. :/

Aldırma. Bende çocukluğumdan yana var, alışıyor insan. Tabii bıkıp evi terk etme isteği oluşuyor eğer evde huzur yoksa, nitekim bu durum beni etkilemişti ve bu yüzden evden uzakta bir okul kazanmıştım, yurtta kalmayı tercih etmiştim. Huzursuzsan çık dışarı dolaş biraz, gideceğin takılacağın güzel bir mekan varsa oraya gidip kafanı da dağıtabilirsin.

Ben kafamı dağıtamıyorum takıntılıyım kafam hep orada kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı