Anomaly Agent'ın Steam'de çıkışına 22 saat kaldı

Herkes pahalı demiş ama gayet ucuz bence. İndie oyunlar bile 500tl artık.
Steam'de önerilen fiyat uygulayan indie oyunlar (çoğunluğu uyguluyor ve uymayanlar da hala güncelleniyor) fiyat aralığı genelde 180 TL - 450 TL arasında değişiyor, hepsi 500 TL değil.

450 TL üzerinde olan oyunlar zaten 30 dolar üstü olmuş oluyor ki 30 dolar üstü indie oyun çok fazla yok. Genelde 10-15-20-25-30 fiyatlarında oluyor (Amerika fiyatı), bizde de yarı fiyatları oluyor.

Arkadaşlar 120 TL bi oyun için pahalı değil yapmayın Allah aşkına. Tavuk döner alamıyorsunuz 120 liraya. Önceden hit olmuş dünyada ses getirmiş oyunların güncel indirimli fiyatlarıyla kıyaslamak mantıklı değil. Ben de alıp oynamak istiyorum

Sonuna kadar katılıyorum, herifin babası her sene bir üst model BMW'ye biniyor gelip burada "ben de fakir edebiyatı yapacağım ha!" diye beğeni kasmaya çalışıyor.

Gerçekten fakirsen zaten "oyunlar pahalı" diye bir cümle kurma bile ihtiyacı hissetmezsin, fakir insanın oyun parasıyla derdi mi olur? Karnını doyurmaya olur.

Ya tatava yapmadan basıp kartı alacaksın ya da bizim gibi "kırıldığı vakit oynarım" diye yaslanacaksan arkana.

Bahsi geçen oyunun kısa sürede kırılıp servis edileceği çok bariz😉

Tarz çok ilgimi çekmedi ama bir şans veririm bakalım. Öyle ayılıp bayılacağım bir oyun çıkarsa zaten bitirdikten sonra bağış niyetine sipariş veririm. Son yıllarda bunu bir Cyberpunk 2077 bir de RUINER için yaptım.

Tarz çok ilgimi çekmedi ama bir şans veririm bakalım. Öyle ayılıp bayılacağım bir oyun çıkarsa zaten bitirdikten sonra bağış niyetine sipariş veririm. Son yıllarda bunu bir Cyberpunk 2077 bir de RUINER için yaptım.
Bu biraz şey demek gibi olmuş. Restoranda yemek yedim, yemeği beğendiğim için hesabı ödedim. Beğenmeseydim hesabı ödemeden restorandan çıkarım. 😁

Bu biraz şey demek gibi olmuş. Restoranda yemek yedim, yemeği beğendiğim için hesabı ödedim. Beğenmeseydim hesabı ödemeden restorandan çıkarım. 😁

Tam öyle olmuyor çünkü "dijital" içeriklerde sen satın alım yapana kadar herkes için yok hükmündesin. Korsan oynadın, açtın Youtube'dan izledin vb. firmadan bir şey eksiltmiyorsun. Yalnızca tek taraflı katkın oluyor satın alırsan.

Yemek ise fiziksel ürün, sen onu mideye indirdikten sonra başka müşteriye satılabilecek malzemeleri eksiltmiş oldun, aşçının vaktini almış oldun, masayı işgal etmiş oldun. Parayı ödemediğin sürece karşı taraf zararda kalıyor.

Geri
Yukarı