Anonim kalmak için VPN yeterli olur mu?

quadroxxq

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Anonim takılmak için VPN yeterli olur mu? Yoksa benim bir planım var. ProtonVPN+Psiphon Pro+Tor Browser veya VM+Proton VPN+Psiphon Pro+Tor Browser. Gizli kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar anonim olmak istiyorsun? Yasa dışı işler yapacaksan ProtonVPN log veriyor dışarıya. Sitesinde no log yazıyor ama dava da çatur çutur veriyor her şeyi.

Kullandığın mail de bile her şey kayıt altında oluyor. Yani bunları şimdi değiştirmek zor, ilk defa bilgisayar almışsın gibi davranıp yeni anonim mail sağlayıcılarını kullanıp aşırı titiz olmalısın. O bile yeterli olmayabilir. İşte bu yüzden ne kadar anonim olmak istediğin önemli veya neye karşı?

Her türlü kullandığın sağlayıcı 2 yıl boyunca girdiğin sitelerin kaydını tutuyor. Gizli sekme de kullansan VPN de kullansan böyle.

Ne kadar anonim olmak istiyorsun? Yasa dışı işler yapacaksan ProtonVPN log veriyor dışarıya. Sitesinde no log yazıyor ama dava da çatur çutur veriyor her şeyi.

Kullandığın mail de bile her şey kayıt altında oluyor. Yani bunları şimdi değiştirmek zor, ilk defa bilgisayar almışsın gibi davranıp yeni anonim mail sağlayıcılarını kullanıp aşırı titiz olmalısın. O bile yeterli olmayabilir. İşte bu yüzden ne kadar anonim olmak istediğin önemli veya neye karşı?

Log tutmayan veya en güvenilir bir VPN önerir misin?

Merhaba arkadaşlar. Anonim takılmak için VPN yeterli olur mu? Yoksa benim bir planım var. ProtonVPN+psiphon Pro+Tor Browser veya vm+proton VPN+psiphon Pro+Tor Browser. Gizli kalır mıyım?

Sanal alemde hiçbir zaman tam anlamıyla anonim olamazsın ayrıca Deep web falan giriceksen korkmana gerek yok herkes rahatça giriyor zaten.

Log tutmayan veya en güvenilir bir VPN önerir misin?
Şahsi olarak soracaksan ben hiç bir sağlayacının log tutmadığına inanmıyorum. Vardır da çok az bunu da bilemeyeceğiz. Yani mahkeme de vb vermeyebilir de çok ciddi bir durum olursa kesinlikle vereceklerini düşünüyorum.

Belki Cyberghost kullanabilirsin aralarından en içime sineni o. Express VPN mahkeme de mail bilgisini vermişti sadece bir de onu biliyorum.
Nordvpn’e de bakabilirsin belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı