Anonymous Çeviri aylık üyeliği 85,5TL'den 108,5TL'ye zamlandı

Boş yapmanın lüzumu yok. Yasa dışı bir şey. Adamların dosyalarıyla oynuyorsun. Reddet ama telif hakları böyle demiyor.
Eğer çokta umurlarında olsaydı o firmalarının Anonymous yıllar önce kapanırdı. Merak etme kimse bir oyuna daha fazla oyuncu çekiyor diye dava açmaz. Adamın yaptığı hem firmaya hem kendine kazanç.

Eğer çokta umurlarında olsaydı o firmalarının Anonymous yıllar önce kapanırdı. Merak etme kimse bir oyuna daha fazla oyuncu çekiyor diye dava açmaz. Adamın yaptığı hem firmaya hem kendine kazanç.
Firmaya nasıl kazanç sağlıyorlarmış? Aksine oyuncunun cebine zarar.

Ona kalmamış. Yapımcı isterse telif atar. Yamaları da kalkar. Batman serisini keyiflerinden mi iptal ettiler?
Yorumların bir kısmını okumadığım için tartıştığınız konuyu tam anlayamadım ama evet, bazen oyun yapımcıları telif atabiliyor. Tabii genellikle büyük firmalar böyle bir işe kalkışıyor.

Hatırladığım kadarıyla Red Dead Redemption 2'nin Türkçe yaması için de benzer bir durum olmuştu ve yama projesi kaldırılmak zorunda bırakılmıştı ama gel gelelim başka bir çeviri ekibi makine çevirinin ekmeğinden faydalanarak yamayı tamamladığı yetmezmiş gibi sürekli geliştirmeye devam ederek, manuel çeviriden ayırt edilemeyecek düzeye getirdikten sonra Discord sunucularından herkese açık ve tamamen ücretsiz bir şekilde sunmaya başladılar.

Aradan kaç sene geçmesine karşın o Türkçe yama için herhangi bir şekilde telif atamadılar mesela. Ya da attıysalar bile tamamen kaldıramadılar çünkü adamlar yamanın güncel sürümünü sadece Discord sunucularından paylaştıkları bir uygulama/yazılım ile sunuyorlar. Artık orasının nasıl işlediğini bilemiyorum. Bazı internet sitelerinde veya forum konularında da aynı yamayı bulabiliyorsunuz ama hep eski sürümleri oluyor.

Bu yoruma katılıyorum bu arada. Başta Anonymous ve Animus Projesi olmak üzere birçok Türkçe yama ekibi tamamen kapanmak zorunda kalır ya da yamalarının çoğunu yayından kaldırmak durumunda bırakılırlardı.

Yine telif konusu sebebiyle bazı Türkçe yamaların zaman içerisinde kaldırıldıklarını ve artık kolay kolay bulunamadıklarını gördüğümüz oluyor ama çok nadir.

Yeni konular

Geri
Yukarı