Anonymous Çeviri sosyal medya uygulamalarıma sızıp küfürlü mesaj göndermeye çalıştı

6 ay kadar önce anonymus grubundan üyelik satın alıp çevirilerini kullanmıştım. Üyelik sistemlerine göre sisteme bir Launcher kurmak gerekiyor ve bu Launcher güvenlik duvarından trojan uyarısı vermişti. Durumu ilgili grubun Discord sunucusunda herkese açık bir kanaldan bildirmemle silmeleri bir oldu. Özelden sorun yok güvenlik duvarını kapat ve devam et dediler bana. Bende dediklerini yapma gafletine düştüm.

Birkaç gün geçmiş ve her şey yolundaydı yamaları sorunsuz kullanıyordum. Bir gün PC açık ve PC'nin başında olmadığım bir zaman Windows'a sızmışlar ve Windows'um da açık olan Telegram, wp, mail vb uygulamalarımı ele geçirip şifrelerini değiştirmeye çalıştırlar. Bu sırada ise sırf zarar vermek amacıyla da Telegram kişilerime grup oluşturup, küfür ve hakaret içerikli toplu mesaj gönderme alçaklığında bulundular. Durumu fark edip PC başına geçtiğimde mouse imleci kendi kendine hareket ediyor, sosyal medya hesaplarım arasında geziyordu. Hemen internet kablosunu söktüm ve polise başvurdum ancak benden tonlarca prosedür ve bilgisayarımı incelenmesi için başka bir şehre göndermem gerektiğini ve en az bir ay süreceğini söylediklerinden bu girişimde bulunmama kararı aldım. Bu yaptıkları yanlarına kar kaldı ama belki bir gün birisi bu yazıyı okur da o siteye bulaşmaktan hem kendisini hem verilerini kurtarır umuduyla yazıyorum.

O sitenin yaptığı hiçbir içeriğe bulaşmayın arkadaşlar. Oyunu İngilizce oynayın ama yine de bulaşmayın.

Çok önemli bir olay ama burada kullananlarda var ve genelde memnunlar çoğu.

İyi o zaman cracklemek yerine satın al oyunu belki o zaman TR yamayı yapımcıların kendileri çıkarır.
Diğerleri satın almıyor diye ben neden satın aldığım oyunu ana dilimde oynayamıyorum?

Siz ne istiyorsunuz tam olarak? Derdiniz ne? Senin keyfin öyle isteyecek diye ben neden TR yama yapıp güzel güzel oyun oynayamıyorum? Sen ne hakla benim yerime karar veriyorsun hayırdır?

Neyse ki hiçbir amaca hizmet etmiyorsun ve iddianı kanıtlama konusunda beceriksizsin. O yüzden seni ciddiye almama gerek yok.
Hahaha benim iddiamı kanıtlamam için önce sen ve senin gibilerin oyunları satın alması gerekiyor lütfen cahilliğinizi buradaki insanlara ve bana bulaştırmayı bırakın. Yaptığın yorumların hiçbirinin geçerli bir yanı yok buradaki her iq değeri 3'ün üzerindeki insan sayısı bu tartışmayı doğru yorumlayabilir siz ve sizin gibilerin olması beni çok üzüyor.

Son düzenleme:
İyiki bazılarımızın (malesef) mesaj sayıları kısıtlı. Yoksa dikkat çekmek istediğini nasıl anlardık?
Mesaj kasmaya, dikkat çekmeye gelmiş. Korsan oyununa bedava yama arıyor. Paralı diye ağlayıp kanunmuş, hukukmuş diye bir şeyler sallıyorlar. Oyunlara mod bir tek Türkiye’de yapılıyormuş bunlara göre. Buyursun beni dava etsinler. Bakalım TR yama indirdim diye kim beni suçlu çıkaracak?

Mesaj kasmaya, dikkat çekmeye gelmiş. Korsan oyununa bedava yama arıyor. Paralı diye ağlayıp kanunmuş, hukukmuş diye bir şeyler sallıyorlar. Oyunlara mod bir tek Türkiye’de yapılıyormuş bunlara göre. Buyursun beni dava etsinler. Bakalım TR yama indirdim diye kim beni suçlu çıkaracak?
İnternette genellikle makine çeviri gibi alternatifler var zaten para vermek istemeyen onlara yönelebilir. Benim anlamadığım şey adamlar yamalarını sanki zorla satıyormuş gibi muamele edilmesi. İstemeyen almıyor zaten o bir seçenek, bu zamanda kaliteli ve ücretsiz türkçe yama yapan bir ekip kalmadığını da göz önünde bulundurursak verdikleri emeğin karşılığını haklarıyla alıyorlar bana göre. Her şeyi ücretsiz bekleyen bir kesim çoğu alanda var maalesef.

Merhabalar, umarız elinizde bu ithamlarınızı destekleyecek video, ekran kaydı, bizim tarafımızdan gönderildiğini iddia ettiğiniz mesajların örnekleri bulunuyordur. Çünkü bir oluşumu karalamak TCK 267'ye göre suç teşkil eder. Biz de takdir edersiniz ki ellerimizi bağlayıp iftiranızın öznesi olmak istemiyoruz.

Trojen konusunda ise Discord kanalımızda SSS kısmında bir açıklamamız var. Yeterli gelmediyse noter onaylı isteğinizi alın gelin, gizlilik sözleşmemizi de imzalayın hep beraber kaynak kodlarımızı açalım bakalım birlikte arayalım Trojen var mı yok mu görmüş oluruz. Kısaca, lütfen ithamlarınızı kanıtlarla destekleyin, yoksa hukuki haklarımızı kullanmaktan çekinmeyeceğinizi bilmenizi isteriz.
Konuyu hortlattığım için özür dilerim ama şunu da (içimizin rahatlaması için) yorumlar mısınız? VirusTotal

Yeni konular

Geri
Yukarı