Antalya vs Mersin

SuiCast

Kilopat
Merhabalar, Antalya veya Mersin'e gidip orada yaşamak istiyorum. Şu an aylık asgari ücret + 5-6k ev tutmaya ve ev bulacak sürede 4-5 gün de otel için bütçe ayırdım. Buralarda yaşayanlar iyisiyle kötüsüyle beni bilgilendirebilir. Ailemle anlaşamıyorum ve bu sefer bayağı sağlam çıkıyorum. Yaşım 20 ve PC programcılığı bölümüm. Yazılım mühendisi olmak ve Part time çalışarak hayatımı kurtarmayı deneyeceğim. Yalnız kalma/yaşama tecrübem var. MSÜ/DGS/YKS deneyeceğim. Bana bu şehirlerde ne tarafları önerirsiniz. Full eşyalı 1+1 ev tutup orada yalnız yaşayacağım. Önerilerinizi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mersin'e gitmedim ancak Antalya'yı gezdim, ben de iş amaçlı oraya taşınacağım. Araştırmama göre örneğin Konyaaltı'nda denize yakın dairelerin kiralar 1+1 4500TL civarı. Ancak içeriye doğru gittiğinde kiralar normalleşiyor. 1500 - 2000 TL'ye ev bulunabiliyor. Alanya aynı şekilde iç taraflarda uygun evler var denize yaklaşınca pahalı oluyor. Ben şu an ofise yakın olmak istediğim için manavgat bölgesinde ev araştırıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mersin'e gitmedim ancak Antalya'yı gezdim, ben de iş amaçlı oraya taşınacağım. Araştırmama göre örneğin Konyaaltı'nda denize yakın dairelerin kiralar 1+1 4500TL civarı. Ancak içeriye doğru gittiğinde kiralar normalleşiyor. 1500 - 2000 TL'ye ev bulunabiliyor. Alanya aynı şekilde iç taraflarda uygun evler var denize yaklaşınca pahalı oluyor. Ben şu an ofise yakın olmak istediğim için manavgat bölgesinde ev araştırıyorum.
Hocam gezmeye gidene pahalı yaşayana ucuz. Sahile 20 dk bile iyidir. İlçede yaşayabilirim. Beni tutan hiçbir şey yok. Önünde kocaman bir şerit var.

Ah şu Mersin'e biraz güzel baksalar Akdeniz'in en güzel sahili burada bence, Sadece tantuni için bile seçebilirim Mersin'i.
Eee hocam il ilçe mahalle önerisi yapabilirsiniz. Zorunlu olarak tutan, kısıtlayan veya gideceğim bir yer yok.
Ah şu Mersin'e biraz güzel baksalar Akdeniz'in en güzel sahili burada bence, Sadece tantuni için bile seçebilirim Mersin'i.
Ekonomik olarak Mersin ve Antalya farkı nedir?

Son düzenleme:
Eee hocam il ilçe mahalle önerisi yapabilirsiniz. Zorunlu olarak tutan, kısıtlayan veya gideceğim bir yer yok.

Ekonomik olarak Mersin ve Antalya farkı nedir?

Antalya'da yaşamadım fakat Mersin yaşam pahalılığı konusunda belki Antalya'dan bir miktar daha ucuz olabilir. Ama şöyle bir durum var, Mersin'de oturduğunuz bölgeye göre pahalılık gerçekten çok uç seviyelerde fark ediyor.

Ancak şöyle söyleyeyim, Mersin'e gelecekseniz Mezitli taraflarına gelin, çarşı taraflarında pek fazla yeni ev bulamazsınız, genel olarak eski binalar var. Daha yeni binalar için şehir merkezinin yukarılarına çıkmanız gerekiyor. Özellikle çarşıda dükkanların olduğu yerler, Forum AVM civarlarında evler birbirine çok yakın ve basık.

Mezitli diğer taraflara göre yanlış bir tabir olmayacak ise modern kalıyor.
Binalar daha yeni, daha bakımlı ve halk biraz daha refah içinde.
1500-2000 civarlarında evler 2+1 veya belki 3+1 bulunabiliyor. Ev fiyatları gerçekten çok artmış.

Tece-Erdemli civarları zaten merkeze fazla uzak.

Eğer trafiğe çıkıyorsanız aracınız varsa, Dolmuşlarla çok eğlenirsiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı